Szlak Lubelskich Legend dla dzieci

Wycieczki „Szlakiem lubelskich legend” są propozycją skierowaną do najmłodszych odkrywców. Podczas spaceru po Starym Mieście dzieci poznają historię miasta poprzez najciekawsze lubelskie opowieści i podania. Towarzyszy im miejski przewodnik oraz lubelski koziołek. Impreza ma charakter interaktywny, pobudzający wyobraźnię dzieci i zachęcający je do aktywnego udziału w odkrywaniu tajemnic Lublina.

Czas trwania: ok. 1,5 h
Cena: grupy do 15 osób - 220 zł; powyżej 15 osób - 300 zł. W przypadku bardzo dużych grup sugerujowane jest podzielenie uczestników na tury.

Zapraszamy przedszkola, szkoły i inne grupy zorganizowane. Szczegółowe informacje oraz zapisy: tel. 81 532 44 12, info@loitik.eu lub osobiście w siedzibie Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Lublin (ul. Krakowskie Przedmieście 6).

 

Spacer z przewodnikiem PTTK po Lublinie

PTTK jest jednym z najprężniej działających organizatorów wycieczek w Lublinie. Zrzesza doświadczonych przewodników, którzy chętnie pokażą miasto zarówno turystom indywidualnym, jak i mniejszym i większym grupom. W miesiącach letnich organizowane są także spacery, do których odwiedzający Lublin turyści mogą dołączyć spontanicznie, bez rezerwacji, opłatę uiszczając na miejscu spotkania z przewodnikiem.

Organizator: Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie
tel. 81 532 87 04
www.bortpttklublin.pl
F
acebook: PTTK w Lublinie - Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego

  

Wycieczki po Lublinie z Biurem Edu Tour

Zwiedzaj Lublin z Biurem Edu Tour. W ofercie spacery takie jak np. Lubelskie igraszki z dreszczykiem, Lublin - miasto na siedmiu wzgórzach, Lubelski Lipiec 1980 - walka o wolność.

Organizator: Edu Tour Klaudia Giordano
tel. 691 516 727
www.edu-tour.pl
kontakt@edu-tour.pl

 

Zwiedzanie Lublina z przewodnikami inspiracji

Nudne zwiedzanie? Nie w Lublinie! Zwiedzaj miasto z przewodnikami inspiracji. Odkryj Lublin korzystając z unikalnych ofert turystycznych: Knajpiane życie Józefa Cz., Rowerowy spacer, Zasmakuj w Lublinie, Zagadki lubelskiej mieszczki, czy Mroczne historie Lublina to tylko kilka z nieszablonowych propozycji, znajdujących się na dedykowanej stronie www.przewodnik.lublin.eu. Rezerwacji można dokonywać on-line lub telefonicznie.

 

Poznaj Lublin z przewodnikiem

LOT Metropolia Lublin przygotowała program ciekawych spacerów tematycznych po mieście, które będą organizowane w wyznaczone dni od 12 lutego do 24 września 2022, oraz, ze zmniejszoną częstotliwością, również w sezonie jesienno-zimowym. Wszystkie propozycje spacerów znajdziecie na stronie lublininfo.com.

Organizator: LOT Metropolia Lublin
t
el. 533 391 569
www.lublininfo.com
info@lotml.org

 

Paramilitarny Szlak Lubelskich Bunkrów

Ciekawym sposobem na zwiedzanie Lublina może być spacer jednym z tematycznych szlaków, na przykład Paramilitarnym Szlakiem Lubelskich Bunkrów, który poprowadzi nas do pozostałości po fortyfikacjach pamiętających czasy II wojny światowej. Możliwe jest przejście trasy razem z przewodnikiem. Wycieczki realizowane na zamówienie, termin, godzina i miejsce rozpoczęcia zwiedzania do ustalenia. Cena wycieczki uzależniona jest od rozmiaru grupy. Czas trwania: ok. 2-3 h.

Organizator: Adam Podkowa
tel: 502 601 993
adamanakin@gmail.com

 

„Z miłości do latania” – powstanie i rozwój „Portu Lotniczego Lublin S.A.” w Świdniku

Zwiedzanie Portu Lotniczego Lublin uzupełnione o zagadnienia związane z jego powstaniem i historią to ciekawa propozycja osób zainteresowanych lotnictwem oraz fanów lubelskich ciekawostek. Wycieczki z przewodnikiem realizowane są na zamówienie, termin, godzina i miejsce rozpoczęcia zwiedzania do ustalenia. Cena wycieczki uzależniona jest od rozmiaru grupy. Optymalny czas trwania: ok. 2-3 h.

Organizator: Adam Podkowa
tel: 502 601 993
adamanakin@gmail.com

 

Krajka Biuro Turystyki Kulturowej

Wycieczki po mieście dla turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi, grup znajomych. Wycieczki realizowane na zamówienie, termin, godzina i miejsce rozpoczęcia zwiedzania do ustalenia.

Organizator: Krajka Biuro Turystyki Kulturowej
tel: 695 972 500
www.krajka-lublin.pl
biuro@krajka-lublin.pl

 

Biuro Turystyczne Hubertus

Comiesięczne spacery z Hubertusem to już tradycja. Proponowane trasy spacerów są często mniej oczywiste, prowadzące z dala od utartych szlaków, ale zawsze ciekawe. W sam raz dla mieszkańców, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Lublinie, oraz dla turystów, którzy chcą poznać każdy jego zakamarek.

Organizator: Biuro Turystyczne Hubertus
tel. 81 534 57 13
www.bthubertus.com