Witamy w regionie między Wisłą a Bugiem, w którym na chwilę zapomnisz o wielkomiejskim zgiełku i odkryjesz, co w życiu jest najważniejsze. Różnorodność krain jakie niesie za sobą przestrzeń pomiędzy Roztoczem a Polesiem sprawia, że trudno się tutaj nudzić. Spacer po zamojskim rynku, rowerowa wycieczka w urzekające okolice Kazimierza Dolnego, czy spływy kajakowe po lubelskich rzekach, to tylko niektóre atrakcje, które tu na Ciebie czekają.

Lubelskie to region, który w przeszłości zamieszkiwały różne kultury. Ich ślady obecne są w świetnie zachowanej architekturze. Tylko tutaj na odcinku kilkudziesięciu kilometrów odnajdziesz świątynie katolickie, prawosławne i neounickie, tatarskie cmentarze i żydowskie kirkuty. W niewielkim, przygranicznym miasteczku, Włodawie, do dzisiaj funkcjonują obok siebie synagoga, cerkiew i kościół katolicki. Kwintesencją połączenia tradycji Wschodu i Zachodu jest Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie z freskami rusko-bizantyjskimi pochodzącymi z 1. poł. XV w.

Tutaj zawsze się coś dzieje. Odbywające się cyklicznie festiwale podkreślają atmosferę otwartości, szacunku do kultury i potrzeby dzielenia się nowoczesnym podejściem do tradycji. Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Jarmark Hetmański w Zamościu, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą oraz Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to tylko niektóre wydarzenia warte polecenia.

Przyjedź i poczuj niepowtarzalny klimat. Zapraszamy!