Wyruszając w Retro Podróż, masz niepowtarzalną możliwość wcielenia się w Nałęczowskiego Gościa Kuracyjnego z przełomu XIX i XX w. Niemalże wszystkimi zmysłami doświadczysz Nałęczowa w latach jego niezwykłej świetności. Dzięki snutej opowieści obrazowanej dodatkowo albumem dawnej fotografii a wreszcie przybraniem gustownego kapelusza z kwiatami czy meloniku, oczami wyobraźni przeniesiesz się w czasie! Spotkasz na swej drodze spacerującego Prusa, Żeromskiego czy Sienkiewicza, którzy ukochali Nałęczów. Dowiesz się o historii uzdrowiska, które adorowało tylu pisarzy czy artystów. Przeżyjesz „dzień z życia” minionej epoki. Zakosztujesz błogiego spaceru po Parku Zdrojowym, który zarazem nie wymaga wysiłku.
Goście, którzy już udali się z Nami w Retro Podróż komentują na Google, że nasze zwiedzanie to „Perełka Nałęczowa” i „genialny pomysł na zakochanie się w Nałęczowie i Wąwolnicy”.

W Wąwolnicy zaskoczeni są bogactwem historii miejsca oraz pięknem przyrody i wąwozów, które odkrywajesz z lokalnymi przewodnikami.

* Retro Meleks został odznaczony certyfikatem „Polskiej Marki Turystycznej – Kraina Lessowych Wąwozów”

W ofercie:

- Zwiedzanie Nałęczowa (różne warianty od 40 min. do 3 godz.)

- Zwiedzanie Wąwolnicy - Lubelskiej Częstochowy (ok. 3 godz.)

- Ognisko w „Rytmie Retro (ok. 2,5 godz.)

- „Cały Dzień w Sercu Lubelszczyzny i Krainie Lessowych Wąwozów” – czyli, zwiedzanie Nałęczowa i Wąwolnicy zakończone rozśpiewaną obiadokolacją w formie ogniska

- „Nałęczowski Szlak Literacki” (dla wycieczek szkolnych)

- Zwiedzanie w języku angielskim

 

ul. Chopina 1
24-140 Nałęczów

tel. 721 948 772
retromeleks@gmail.com
www.facebook.com/retro.meleks/