Podczas podróży chętnie korzystasz z aplikacji? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Ty oraz Twój telefon możecie wyruszyć w pełną przygód wyprawę po Lubelszczyźnie. Dzięki bezpłatnym aplikacjom mobilnym, w sposób łatwy, przyjemny i interesujący odwiedzisz lubelskie skarby kultury i przyrody oraz odkryjesz najpiękniejsze zakątki regionu. Teraz nic Cię nie ominie!


Lublin Stare Miasto - audioprzewodnik

język: polski, angielski, niemiecki, ukraiński, rosyjski
system: iOS, Android

Podczas około godzinnego spaceru, poznasz najciekawsze wątki z historii miasta oraz jego najważniejsze zabytki zlokalizowane na Starym Mieście i w okolicy. Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Trasa, która rozpoczyna się i kończy w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Krakowskie Przedmieście 6), zaprowadzi Cię do takich miejsc jak m.in. Rynek, plac Po Farze, Bazylika oo. Dominikanów, Archikatedra Lubelska, kościół pobrygidkowski, Teatr im. J. Osterwy, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Nowy Ratusz i Brama Krakowska. 

Więcej informacji: lublintravel.pl


Turystyczny Lublin

język: polski, angielski
system: iOS, Android, Windows Phone

Aplikacja przyda się zarówno osobom odwiedzającym Lublin, jak i mieszkańcom. Zaprowadzi Cię do zabytków, muzeów, sklepów i restauracji. Odwiedzisz z nią kina, muzea oraz teatry, a także odkryjesz lubelską architekturę. W kalendarzu sprawdzisz informacje o odbywających się w mieście wydarzeniach kulturalnych. Aplikacja działa zarówno w trybie offline, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik z łatwością namierzy wybrane obiekty.

Więcej informacji: lublin.eu


Art of Street

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Jesteś fanem murali? "Art of Street" to propozycja dla Ciebie! Lublin jest jednym z miast, które znajdziemy w aplikacji. W odkrywaniu malowideł w przestrzeni miejskiej pomoże zintegrowana mapa.

Więcej informacji: play.google.comapps.apple.com


Muzeum Narodowe w Lublinie

język: polski, angielski, rosyjski, niemiecki
system: iOS, Android

Aplikacja Muzeum Narodowego to świetny pomysł na zwiedzanie z audioprzewodnikiem. Razem z lektorem zwiedzicie wystawy stałe, znajdujące się w zamku, a także Kaplicę Trójcy Świętej -  jeden z najcenniejszych zabytków średniowiecznej sztuki sakralnej.

Więcej informacji: zamek-lublin.pl


Lublin'39 Bombardowanie

język: polski
system: Android 

Aplikacja ma na celu przybliżyć wydarzenia mające miejsce w Lublinie w trakcie wojny we wrześniu 1939 roku. Za pomocą multimediów, zachowanych zdjęć, wspomnień naocznych świadków oraz innych źródeł, została przedstawiona historia bombardowań miasta oraz jego bohaterskiej obrony w dniach 16-17 września 1939 roku. Innym elementem aplikacji, stanowiącej jej element fabularny, jest dziennik prowadzony przez fikcyjną postać, który ma charakter słuchowiska.

Więcej informacji: lublin.ipn.gov.pl


Aplikacja mobilna GOK Wojciechów

język: polski

Zagadkowa Wieża Ariańska, świat kowali - artystów i kulisy ich pracy, opowieść o arianach i ich poglądach, a także muzyka z Wojciechowa i QUIZ tematyczny – to tylko niektóre tematy i ciekawostki, które znalazły miejsce w nowej aplikacji mobilnej przygotowanej przez GOK Wojciechów w ramach programu „Kultura w sieci”.

Więcej informacji: gokwojciechow.pl/aplikacja


Urszulin. Po pracy, Polesie

język: polski
system: iOS, Android

Aplikacja, której treści poświęcone są okolicom Urszulina oraz Poleskiemu Parkowi Narodowemu. Korzystając z zakładki „warto zobaczyć” poznamy najciekawsze atrakcje obszaru. Mobilny przewodnik zawiera między innymi bazę turystyczną, z przydatnymi adresami oraz planer i skaner QR.

Więcej informacji: poleskipn.pl


Synagoga we Włodawie

język: polski, angielski, niemiecki, rosyjski, hebrajski
system: Android, iOS

Jednym z ciekawszych zabytków Włodawy jest unikatowy, pożydowski kompleks budynków - Zespół Synagogalny. W skład kompleksu wchodzą: Wielka Synagoga, Mała Synagoga oraz Dom Pokahalny. Niegdyś obiekty były własnością gminy żydowskiej, dziś stanowią siedzibę włodawskiego Muzeum. Na ekspozycję muzealną składa się aż 8 wystaw stałych, a także liczne wystawy czasowe. Aplikacja "Synagoga we Włodawie umożliwia zwiedzanie kompleksu z audioprzewodnikiem. 

Więcej informacji: muzeumwlodawa.eu


Spacerem po Radzyniu Podlaskim - audioprzewodnik

język: polski
system: iOS, Android

Architektoniczną perełką Radzynia Podlaskiego jest Pałac Potockich, jeden z piękniejszych w Europie pałaców, porównywany do takich założeń jak poczdamski Sanssouci czy Wersal. Używając bezpłatnego audioprzewodnika „Spacerem po Radzyniu Podlaskim” poznamy sekrety tej wyjątkowej budowli a także odwiedzimy inne, równie ciekawe miejsca w mieście. Aplikacja, oprócz nagrań audio, została wyposażona w mapę ułatwiającą zwiedzanie miejscowości.

Więcej informacji: radzyn-podl.pl


Mobilna. Biała Podlaska

język: polski, angielski, rosyjki
system: iOS, Android, Windows Phone

Biała Podlaska, niegdyś własność potężnego rodu Radziwiłłów, dziś stanowi jeden z ważniejszych punktów na turystycznej, jak i gospodarczej mapie województwa lubelskiego. Planując zwiedzanie miasta i jego okolic warto ściągnąć bezpłatną aplikację przygotowaną przez bialski Urząd Miasta – Mobilny System Informacji Gospodarczej. 

Więcej informacji: bialapodlaska.pl

 

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej

język: polski, angielski, rosyjski
system: Android

Aplikacja umożliwia indywidualne zwiedzanie Muzeum, opatrzone komentarzem lektora. Audioprzewodnik to wygodna forma spaceru po wystawach Muzeum Południowego Podlasia, gromadzącego zbiory kulturowego dziedzictwa obszaru na styku Podlasia i Polesia, przybliżające kulturę i tradycje zamieszkujących go mniejszości. 

Więcej informacji: muzeumbiala.pl


LGD Biała Podlaska

język: polski, 
system: Android

Aplikacja jest świetnym narzędziem pomocnym w odkrywaniu walorów regionu Białej Podlaskiej. Dzięki niej można wyruszyć w kulinarną podróż po wytyczonym szlaku kulinarnym i odkryć regionalne specjały. Dzięki aplikacji możliwe jest poznanie oferty sportowej regionu poprzez skorzystanie ze w szlaków rowerowych czy kajakowych oraz nordic walking. Zawiera również szeroką ofertę bazy noclegowej.

Więcej informacji: play.google.com

 

Łuków

język: polski, 
system: iOS, Android

ŁUKÓW to oficjalna, miejska aplikacja mobilna, która dedykowana jest zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzających miasto. Dzięki niej, wykorzystując jedynie swój smartfon będzie można - również w formie audio przewodnika - poznać ciekawe miejsca w Łukowie, lokalne zabytki, czy budynki użyteczności publicznej. Aplikacja pozwoli być też „na bieżąco” z miejskimi imprezami lub wydarzeniami. Za jej pomocą będzie można kupić bilety na koncert i podzielić się opinią o jakości organizowanych przez miejskie jednostki wydarzeń.

Więcej informacji: www.lukow.pl

 

CKiS Ryki

język: polski
system: Android

Audioprzewodnik, dzięki któremu można indywidualnie zwiedzić Centrum Kultury i Sportu w Rykach.

Więcej informacji: play.google.com


Kazimierz Dolny - Mobilny Przewodnik Turystyczny

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Kazimierz Dolny – miasto artystów, malowniczych pejzaży i bogatej historii. Jak w pełni poznać to nadwiślańskie miasteczko i doświadczyć jego magii? Doskonałe rozwiązanie oferuje Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, który przygotował bezpłatną aplikację mobilną przydatną w trakcie zwiedzania miasta i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana w aplikacji rozszerzona rzeczywistość. W trakcie spaceru wystarczy nakierować nasz telefon z włączoną funkcją na interesujący nas obiekt, a wyświetli się jego historia, związane z nim filmy i nagrania audio.

Więcej informacji: kazimierz-dolny.pl

Mały przyrodnik. Przygoda w Kazimierzu Dolnym

język: polski
system: Android

Bezpłatna aplikacja mobilna, która urozmaici zimowy spacer po Kazimierzu Dolnym. Na najmłodszych czekają dwie trasy oraz szereg zadań do wykonania.

Więcej informacji: www.facebook.com

Puławy

język: polski 
system: 

Przewodnik mobilny Puławy to  nie tylko najciekawsze obiekty i trasy spacerowe w Puławach, ale także w okolicy. Stąd można dotrzeć także do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą, Nałęczowa, Końskowoli, Bochotnicy, Wąwolnicy, Parchatki, Gołębia i wielu innych ciekawych miejsc w regionie. Prócz wyczerpująco opisanych obiektów, szlaków turystycznych, wydarzeń oraz aktualności aplikacja jest także bazą wspaniałych zdjęć prezentujących miasto i okolice.

Więcej informacji: pulawy.eu

Zamość Stare Miasto 

język: polski, angielski, niemiecki, ukraiński, rosyjski
system: iOS, Android

Spacer po Mieście Idealnym? Z aplokacją "Zamość Stare Miasto" możesz zwiedzać we własnym tempie poznając historię, zabytki i najcenniejsze miejsca w Zamościu. 

Więcej informacji: zci.zamosc.pl

 
Józefów i Roztocze Środkowe

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Odkrycie perełek roztoczańskiej przyrody i kultury nigdy nie było tak proste. Wystarczy ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację „Józefów i Roztocze Środkowe” i już jesteśmy w posiadaniu niezawodnego przewodnika, dzięki któremu bez trudu znajdziemy wyjątkowe miejsca i obiekty.

Więcej informacji: ejozefow.pl


Janów Lubelski. Przewodnik i aplikacja

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Tereny Janowa Lubelskiego to jeden z ważniejszych obszarów turystycznych województwa lubelskiego. Sąsiedztwo rozległych kompleksów leśnych, ciekawa historia i zabytki oraz janowski zalew stanowią doskonałe połączenie gwarantujące udany wypoczynek. Mobilny przewodnik charakteryzuje się szeregiem funkcji, jak lokalizacja GPS, prognoza pogody czy rozszerzona rzeczywistość. Aplikacja została wzbogacona o paszport turystyczny, będący współczesnym odpowiednikiem uwielbianych przez pokolenia pieczątek z podróży.

Więcej informacji: janowlubelski.pl

Leśny Ogród Janów Lubelski

język: polski
system: iOS, Android

Aplikacja to zbiór informacji przydatnych do zwiedzania fragmentów Lasów Janowskich.Na platformie znajdują się liczne ciekawostki o roślinach, trasy spacerowe, quizy czy audoprzewodnik. 

Więcej informacji: play.google.com

Audioprzewodnik po Kraśniku

język: polski, 
system: Android 

Audioprzewodnik po Kraśniku odkrywa przed turystą tajemnice tego niewielkiego miasteczka we wschodniej Polsce. Centrum miasta poznajemy podczas krótkiego spaceru. Jest też propozycja dla rowerzystów i zmotoryzowanych.

Więcej informacji: play.google.com


Malowniczy Wschód

język: polski, angielski
system: Android, Windows Phone

W odpowiedzi na wzrost ruchu turystycznego gminy pogranicza chełmsko – lubomelskiego wraz z Lokalną Grupą Działania Ziemi Chełmskiej opracowały bezpłatną aplikację mobilną dedykowaną turystom odwiedzającym te malownicze, nadbużańskie tereny. Doskonałym sposobem na poznanie lokalnych atrakcji jest przejażdżka trasą rowerową „Malowniczy Wschód”, której opis, przebieg i pozostałe niezbędne informacje znajdziemy w aplikacji.

Więcej informacji: ziemiachelmska.pl


Green Velo. Wschodni Szlak Rowerowy

język: polski, angielski, niemiecki, rosyjski
system: iOS, Android, Windows Phone

Wskakujmy na rowery i podziwiajmy piękno Polski. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to ponad 2000 km czystej przygody. Bezpłatna aplikacja mobilna pomoże nam wybrać interesujący nas odcinek i zaplanować każdy aspekt podróży.

Więcej informacji: greenvelo.pl

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza

język: polski, angielski, ukraiński
system: iOS, Android

Aby poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Roztocza, warto przemierzyć Centralny Szlak Rowerowy Roztocza. Pomocna będzie w tym aplikacja z mapą, zawierająca niezbędne informacje przydatne w planowaniu wyprawy. Z jej pomocą znajdziesz okoliczne zabytki i atrakcje turystyczne, miejsce na nocleg, restaurację czy punkt obsługi rowerzystów. Najważniejsze dane są dostępne również w trybie offline. Aplikacja uwzględnia nie tylko główny odcinek szlaku, ale także trasy lokalne.

Więcej informacji: rpn.treespot.pl

Hrubieszów Audioprzewodnik

język: polski
system: iOS, Android

Aplikacja posiada interaktywną mapę Hrubieszowa, która umożliwia odkrywanie historycznych miejsc w mieście. Przewodnik dostarcza interesujących opowieści i faktów na temat historycznych miejsc i zabytków Hrubieszowa. Możesz poznać tradycje, zwyczaje, folklor oraz historie mieszkańców, które odzwierciedlają ducha i charakter miasta.

Więcej informacji: miasto.hrubieszow.pl

 
Questy. Kraina Rowerowa Greenways na Lubelszczyźnie

język: polski
system: iOS, Android

Tajemnice, przygody, zagadki rodem z „Pana samochodzika” albo serii o „Indiana Jones”. Czas połączyć doskonałą zabawę z nauką i wypoczynkiem. Bezpłatna aplikacja mobilna zarządzana przez Lokalną Grupę Działania Zielony Pierścień zapewni nam aktywne zwiedzanie okolic Nałęczowa, Puław i Kazimierza Dolnego. Z myślą o poszukiwaczach przygód opracowano ciekawe questy zawierające zadania i zagadki związane z odwiedzanymi miejscami.

Więcej informacji: amistad.pl


Questy. Wyprawy odkrywców

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Coś dla miłośników przygody! To największa baza questów, czyli nieznakowanych w terenie tras, które można odkrywać rozwiązując zagadki. Aplikacja zawiera kilka questów na terenie województwa lubelskiego. 

Więcej informacji: play.google.com

Mobilna Granica

język: polski, angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski
system: iOS, Android, Windows Phone

Stresujesz się przed wyjazdem za granicę? Zastanawiasz się jakie musisz spełnić formalności? Korzystając z bezpłatnej aplikacji mobilnej udostępnionej przez Straż Graniczną oraz Służbę Celną, poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Więcej informacji: granica.gov.pl