Podczas podróży chętnie korzystasz z aplikacji? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Ty oraz Twój telefon możecie wyruszyć w pełną przygód wyprawę po Lubelszczyźnie. Dzięki bezpłatnym aplikacjom mobilnym, w sposób łatwy, przyjemny i interesujący odwiedzisz lubelskie skarby kultury i przyrody oraz odkryjesz najpiękniejsze zakątki regionu. Teraz nic Cię nie ominie!


Lublin Stare Miasto - audioprzewodnik

język: polski, angielski, niemiecki, ukraiński, rosyjski
system: iOS, Android

Podczas około godzinnego spaceru, poznasz najciekawsze wątki z historii miasta oraz jego najważniejsze zabytki zlokalizowane na Starym Mieście i w okolicy. Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Trasa, która rozpoczyna się i kończy w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Krakowskie Przedmieście 6), zaprowadzi Cię do takich miejsc jak m.in. Rynek, plac Po Farze, Bazylika oo. Dominikanów, Archikatedra Lubelska, kościół pobrygidkowski, Teatr im. J. Osterwy, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Nowy Ratusz i Brama Krakowska. 

Więcej informacji: lublintravel.pl


Turystyczny Lublin

język: polski, angielski
system: iOS, Android, Windows Phone

Aplikacja przyda się zarówno osobom odwiedzającym Lublin, jak i mieszkańcom. Zaprowadzi Cię do zabytków, muzeów, sklepów i restauracji. Odwiedzisz z nią kina, muzea oraz teatry, a także odkryjesz lubelską architekturę. W kalendarzu sprawdzisz informacje o odbywających się w mieście wydarzeniach kulturalnych. Aplikacja działa zarówno w trybie offline, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik z łatwością namierzy wybrane obiekty.

Więcej informacji: lublin.eu


Art of Street

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Jesteś fanem murali? "Art of Street" to propozycja dla Ciebie! Lublin jest jednym z miast, które znajdziemy w aplikacji. W odkrywaniu malowideł w przestrzeni miejskiej pomoże zintegrowana mapa.

Więcej informacji: play.google.comapps.apple.com


Aplikacja mobilna GOK Wojciechów

język: polski

Zagadkowa Wieża Ariańska, świat kowali - artystów i kulisy ich pracy, opowieść o arianach i ich poglądach, a także muzyka z Wojciechowa i QUIZ tematyczny – to tylko niektóre tematy i ciekawostki, które znalazły miejsce w nowej aplikacji mobilnej przygotowanej przez GOK Wojciechów w ramach programu „Kultura w sieci”.

Więcej informacji: gokwojciechow.pl/aplikacja

Kameralne Pojezierze

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to kraina lasów, jezior oraz styku kultur i religii. Planując wypoczynek, warto ściągnąć bezpłatną aplikację, w której oprócz informacji na temat dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego regionu, znajdziemy także niezbędne adresy oraz opisy szlaków turystycznych zintegrowane z mapami. Przydatną funkcją aplikacji jest możliwość oceny obiektów, dzięki czemu dzielimy się swoją opinią z innymi użytkownikami.

Więcej informacji: turystyka-pojezierze.pl


Urszulin. Po pracy, Polesie

język: polski
system: iOS, Android

Aplikacja, której treści poświęcone są okolicom Urszulina oraz Poleskiemu Parkowi Narodowemu. Korzystając z zakładki „warto zobaczyć” poznamy najciekawsze atrakcje obszaru. Mobilny przewodnik zawiera między innymi bazę turystyczną, z przydatnymi adresami oraz planer i skaner QR.

Więcej informacji: poleskipn.pl


Wczasy nad Białym

język: polski
system: iOS

Jezioro Białe to jedno z popularniejszych miejsc wypoczynkowych województwa lubelskiego. Turystów przyciąga możliwość słonecznych i wodnych kąpieli, obietnica zabawy do białego rana i mrożąca krew w żyłach legenda o bytującym tu niegdyś krokodylu. Używająć bezpłatnej aplikacji „Wczasy nad Białym” dowiemy się co dzieje się w okolicy, znajdziemy zakwaterowanie a w razie potrzeby aptekę czy bankomat.

Więcej informacji: wczasynadbialym.pl


Spacerem po Radzyniu Podlaskim - audioprzewodnik

język: polski
system: iOS, Android

Architektoniczną perełką Radzynia Podlaskiego jest Pałac Potockich, jeden z piękniejszych w Europie pałaców, porównywany do takich założeń jak poczdamski Sanssouci czy Wersal. Używając bezpłatnego audioprzewodnika „Spacerem po Radzyniu Podlaskim” poznamy sekrety tej wyjątkowej budowli a także odwiedzimy inne, równie ciekawe miejsca w mieście. Aplikacja, oprócz nagrań audio, została wyposażona w mapę ułatwiającą zwiedzanie miejscowości.

Więcej informacji: radzyn-podl.pl


Mobilna. Biała Podlaska

język: polski, angielski, rosyjki
system: iOS, Android, Windows Phone

Biała Podlaska, niegdyś własność potężnego rodu Radziwiłłów, dziś stanowi jeden z ważniejszych punktów na turystycznej, jak i gospodarczej mapie województwa lubelskiego. Planując zwiedzanie miasta i jego okolic warto ściągnąć bezpłatną aplikację przygotowaną przez bialski Urząd Miasta – Mobilny System Informacji Gospodarczej. 

Więcej informacji: bialapodlaska.pl


Kraina Lessowych Wąwozów - Mobilny Przewodnik Turystyczny

język: polski, angielski
system: iOS, Android, Windows Phone

Uzdrowiskowy Nałęczów, artystyczny Kazimierz, zagłębie kowalstwa – Wojciechów czy Wisła – królowa polskich rzek. Kraina Lessowych Wąwozów zaprasza do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej i odkrywania skarbów przyrody i kultury tego unikalnego obszaru. Główne menu aplikacji stanowi 6 kategorii – miejsca, trasy, mapa, informacje, wydarzenia oraz planer. Atrakcjom turystycznym oprócz zdjęć i opisów towarzyszą nagrania audio.

Więcej informacji: kraina.org.pl


Kazimierz Dolny - Mobilny Przewodnik Turystyczny

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Kazimierz Dolny – miasto artystów, malowniczych pejzaży i bogatej historii. Jak w pełni poznać to nadwiślańskie miasteczko i doświadczyć jego magii? Doskonałe rozwiązanie oferuje Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, który przygotował bezpłatną aplikację mobilną przydatną w trakcie zwiedzania miasta i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana w aplikacji rozszerzona rzeczywistość. W trakcie spaceru wystarczy nakierować nasz telefon z włączoną funkcją na interesujący nas obiekt, a wyświetli się jego historia, związane z nim filmy i nagrania audio.

Więcej informacji: kazimierz-dolny.pl

 

Mały przyrodnik. Przygoda w Kazimierzu Dolnym

język: polski
system: Android

Bezpłatna aplikacja mobilna, która urozmaici zimowy spacer po Kazimierzu Dolnym. Na najmłodszych czekają dwie trasy oraz szereg zadań do wykonania.

Więcej informacji: www.facebook.com


Questy. Kraina Rowerowa Greenways na Lubelszczyźnie

język: polski
system: iOS, Android

Tajemnice, przygody, zagadki rodem z „Pana samochodzika” albo serii o „Indiana Jones”. Czas połączyć doskonałą zabawę z nauką i wypoczynkiem. Bezpłatna aplikacja mobilna zarządzana przez Lokalną Grupę Działania Zielony Pierścień zapewni nam aktywne zwiedzanie okolic Nałęczowa, Puław i Kazimierza Dolnego. Z myślą o poszukiwaczach przygód opracowano ciekawe questy zawierające zadania i zagadki związane z odwiedzanymi miejscami.

Więcej informacji: amistad.pl


Józefów i Roztocze Środkowe

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Odkrycie perełek roztoczańskiej przyrody i kultury nigdy nie było tak proste. Wystarczy ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację „Józefów i Roztocze Środkowe” i już jesteśmy w posiadaniu niezawodnego przewodnika, dzięki któremu bez trudu znajdziemy wyjątkowe miejsca i obiekty.

Więcej informacji: ejozefow.pl


Janów Lubelski. Przewodnik i aplikacja

język: polski, angielski
system: iOS, Android

Tereny Janowa Lubelskiego to jeden z ważniejszych obszarów turystycznych województwa lubelskiego. Sąsiedztwo rozległych kompleksów leśnych, ciekawa historia i zabytki oraz janowski zalew stanowią doskonałe połączenie gwarantujące udany wypoczynek. Mobilny przewodnik charakteryzuje się szeregiem funkcji, jak lokalizacja GPS, prognoza pogody czy rozszerzona rzeczywistość. Aplikacja została wzbogacona o paszport turystyczny, będący współczesnym odpowiednikiem uwielbianych przez pokolenia pieczątek z podróży.

Więcej informacji: janowlubelski.pl
 

Spacerem po Tomaszowie

język: polski
system: iOS, Android

Tomaszów Lubelski położony jest na malowniczym Roztoczu. Z aplikacją usłyszysz o historii, zabytkach i wielu innych ciekawych tematach o miejscowości. Spacer rozpoczyna się w Rynku i kończy przy Alejach Grunwaldzkich.

Więcej informacji: www.audiotrip.org


Malowniczy Wschód

język: polski, angielski
system: Android, Windows Phone

W odpowiedzi na wzrost ruchu turystycznego gminy pogranicza chełmsko – lubomelskiego wraz z Lokalną Grupą Działania Ziemi Chełmskiej opracowały bezpłatną aplikację mobilną dedykowaną turystom odwiedzającym te malownicze, nadbużańskie tereny. Doskonałym sposobem na poznanie lokalnych atrakcji jest przejażdżka trasą rowerową „Malowniczy Wschód”, której opis, przebieg i pozostałe niezbędne informacje znajdziemy w aplikacji.

Więcej informacji: ziemiachelmska.pl


Green Velo. Wschodni Szlak Rowerowy

język: polski, angielski, niemiecki, rosyjski
system: iOS, Android, Windows Phone

Wskakujmy na rowery i podziwiajmy piękno Polski. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to ponad 2000 km czystej przygody. Bezpłatna aplikacja mobilna pomoże nam wybrać interesujący nas odcinek i zaplanować każdy aspekt podróży.

Więcej informacji: greenvelo.pl

 

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza

język: polski, angielski, ukraiński
system: iOS, Android

Aby poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Roztocza, warto przemierzyć Centralny Szlak Rowerowy Roztocza. Pomocna będzie w tym aplikacja z mapą, zawierająca niezbędne informacje przydatne w planowaniu wyprawy. Z jej pomocą znajdziesz okoliczne zabytki i atrakcje turystyczne, miejsce na nocleg, restaurację czy punkt obsługi rowerzystów. Najważniejsze dane są dostępne również w trybie offline. Aplikacja uwzględnia nie tylko główny odcinek szlaku, ale także trasy lokalne.

Więcej informacji: rpn.treespot.pl


Asystent Granica

język: polski, angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski
system: iOS, Android, Windows Phone

Stresujesz się przed wyjazdem za granicę? Zastanawiasz się jakie musisz spełnić formalności? Korzystając z bezpłatnej aplikacji mobilnej udostępnionej przez Straż Graniczną oraz Służbę Celną, poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Więcej informacji: granica.gov.pl