20 kilometrów na północ od Włodawy znajduje się miejscowość Hanna. Piękne położenie wsi w dolinie rzeki Bug, z dala od dużych ośrodków miejskich i przemysłu, stwarza doskonałe warunki do pełnego wypoczynku w otoczeniu przyrody. Według legendy jej nazwa pochodzi od imienia królowej Anny Jagiellonki, która kiedyś zatrzymała się tutaj w drodze na Ruś. Warto tu zajrzeć aby zwiedzić Centrum Religijno-Zabytkowe, poznać historię cudownego obrazu Matki Bożej Hanneńskiej, zobaczyć XVIII-wieczny drewniany kościół z bogatym barokowym wnętrzem oraz muzeum gospodarstwa rolnego i domowego sprzed stu lat. Interesującą część kompleksu stanowi Zegar Męki Pańskiej, czyli miejsce modlitwy obejmujące czas życia Jezusa Chrystusa od godziny 18.00 w Wielki Czwartek do godziny 18.00 w Wielki Piątek. 

W sezonie od kwietnia do października można zwiedzać kościół wraz z przewodnikiem oraz wejść do wnętrz wszystkich prezentowanych obiektów. W pozostałej części roku konieczna jest rezerwacja telefoniczna. Więcej informacji: http://centrumhanna.pl/

Odwiedzający mogą posilić się w dawnej Organistówce, serwującej doskonałe lokalne przysmaki we wnętrzu zaaranżowanym w harmonii z lokalną tradycją i kulturą. W pobliżu, na jednym z budynków znajduje się ciekawy mural przedstawiający prząśniczkę.