03-06-23
04-06-23

Od 2007 roku lokalne instytucje kultury, organizacje i artyści łączą siły aby stworzyć ten wyjątkowy festiwal. Wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy, performance i wiele innych propozycji czeka w Lublinie w tę wyjątkową noc. Bajeczne instalacje artystyczne ponownie opanują ulice miasta, budząc zachwyt i zaskoczenie.

W nocy z 3 na 4 czerwca 2023 roku obszar Starego Miasta i Śródmieścia wypełni ponad 100 atrakcji. Tegoroczna Noc Kultury organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Tematem przewodnim wydarzenia będzie świat przyrody. W przestrzeni miasta pojawią się niecodzienne instalacje artystyczne nawiązujące do świata natury, a konstrukcje uzupełnią szalone koncerty i spektakle, kino, pokazy aerialowe, barwne murale i mapping z przesłaniem. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Z uwagi na komfort uczestników na kilka spośród ponad stu wydarzeń organizatorzy zapraszają z bezpłatnymi wejściówkami. Rezerwacja online miejsc możliwa jest od piątku 26 maja 2023 r., godz. 11.00, na stronie organizatora: https://nockultury.pl/pl/noc-kultury-rezerwacja-wejsciowek-juz-jutro-16edycja2023/

Pełny program wydarzenia: https://nockultury.pl/pl/program-2023/

Więcej informacji na nockultury.pl