01-06-24
30-06-24

Czerwiec w województwie lubelskim będzie pełen niesamowitych atrakcji. Przed Tobą podniebne akrobacje podczas Świdnik Air Festiwal oraz Park Sztuki w Białej Podlaskiej. W Nałęczowie odbędzie się Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów, a w Kazimierzu Dolnym Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Lasy Janowskie tradycyjnie będą miejscem Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich a Włodawa zaprasza na Sobótki Poleskie. 6. Maraton kajakowy na Wieprzu oraz 14. Rajd Rowerowy im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa to doskonałe propozycje dla miłośników turystyki aktywnej. Miesiąc zakończy się dużą dawką dobrej muzyki podczas festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia w Lublinie. To nie wszystko - sprawdź co, gdzie i kiedy się wydarzy!

*Przedstawione terminy wydarzeń mogą ulec zmianie. Aktualnej informacji należy szukać bezpośrednio na stronach organizatorów.

 

FESTIWALE I WYDARZENIA

Dni Tomaszowa
24 maja – 2 czerwca 2024 
Tomaszów Lubelski

Tomaszów Lubelski zapraszana wspólne świętowanie. Ostatni dzień wydarzenia to między innymi porywające koncerty, Festiwal Baniek Mydlanych i Piana Party.

Więcej informacji na tomaszow-lubelski.pl


Mordole dokazują!

30 maja - 2 czerwca 2024
Trzcianki k. Janowca

Odwiedź Magiczne Ogrody na przełomie maja i czerwca. Mordole, krasnoludy i wróżki nie mogę już się doczekać Twojej wizyty. Będzie się działo! Wizyta w Magicznych Ogrodach to doskonały pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka.

Więcej informacji na facebook.com


Małe talenty, wielkie dźwięki!

31 maja - 1 czerwca 2024
Kozłówka

Przegląd muzyki salonowej w wykonaniu młodych artystów ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie.

Więcej informacji na facebook.com


Dni Białej Podlaskiej

31 maja – 2 czerwca 2024
Biała Podlaska

Zapiszcie tę datę w kalendarzu! W ramach święta Białej Podlaskiej zaplanowano wiele atrakcji. Jak co roku, nie zabraknie ciekawych zespołów i ogromnych pokładów pozytywnej energii. W programie oprócz koncertów między innymi Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw, Holi Święto Kolorów oraz Piknik Rodzinny.

Więcej informacji na bck24.pl


Akira | Festiwal Spotkań Kultur

31 maja – 2 czerwca 2024
Lublin

Coś dla wszystkich fanów anime, mangi, cosplay i kultury Wschodu.

Więcej informacji na facebook.com/FestiwalAkira/


444. Urodziny Miasta Zamość
1 czerwca 2024
Zamość

Urodziny idealnego miasta renesansowego! W programie oprócz oficjalnych uroczystości, także prawdziwa gratka dla miłośników historii i rekonstrukcji historycznych. W tym dniu przeniesiecie się w czasie i zobaczycie na własne oczy między innymi przybycie Króla Stefana Batorego, korowód królewski, wjazd Hetmana Jana Zamoyskiego, husarię czy salwę armatnią. Na pikniku posmakujecie kuchni hetmańskiej, przyjrzycie się pracy rękodzielników, najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w szermierce i grach plebejskich. Wisienką na torcie będzie Wielka Potańcówka z zespołem muzyki dawnej. Sprawdźcie koniecznie program i świętujcie razem z Zamościem.

Więcej informacji na facebook.com


Kozłowiecki Smyk, czyli Dzień Dziecka w Kozłówce
1 czerwca 2024
Kozłówka

Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w grach i zabawach z dawnych lat, wziąć udział w ciekawych warsztatach, czy posłuchać pięknych bajek. Nikt nie będzie się nudził!

Więcej informacji na facebook.com


4. Giełda Książki Regionalnej

1 czerwca 2024
Zamość

Coś w sam raz dla moli książkowych! Kolejna odsłona Giełdy Książki Regionalnej na Placu przed Akademią Zamojską (od Rynku Solnego).

Więcej informacji na facebook.com


Lubelska Giełda Modelarska w CSK
1 czerwca 2024
Lublin

Kolekcjonujesz modele samochodów, autokarów, motocykli? A może chcesz dać im drugie życie? W takim razie koniecznie wybierz się na Lubelską Giełdę Modelarską.

Więcej informacji na facebook.com


Dzień Dziecka na Zamku w Janowcu
1 czerwca 2024
Janowiec

Zabierz swoje pociechy i spędźcie Dzień Dziecka wśród murów janowieckiego zamczyska. W trakcie warsztatów pszczelarskich " W krainie pszczół" dzieci poznają rolę pszczół w życiu człowieka. Natomiast gra terenowa "W poszukiwaniu Czarnej Damy" dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Więcej informacji na facebook.com/MuzeumNadwislanskie


Drukarska przygoda z literką ó
1 czerwca 2024
Zamość

Warsztaty drukarskie z okazji Dnia Dziecka na stałej wystawie „Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej” na parterze Zamojskiej Akademii Kultury. Zaprasza Muzeum Zamojskie. 

Więcej informacji na muzeum-zamojskie.pl


31. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”
1 czerwca 2024
Lublin

Biegi ulicami Lublina dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Więcej informacji na pkopolmaratonsolidarnosci.pl


V Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw

1 czerwca 2024
Biała Podlaska

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Doskonała zabawa dzięki kawałkowi sznurka? Jak najbardziej! Kreda i niewielki kamyk? Czas na klasy! Poznaj świat tradycyjnych zabaw i gier z różnych zakątków globu. Z pewnością czas spędzony w Białej Podlaskiej nie będzie „skuchą”.

Więcej informacji na bck24.pl


Skrzydła i Motor
1 czerwca 2024
Dęblin

Przed nami pierwszy, a zatem wyjątkowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Czekają Was odlotowe wrażenia. W programie wiele atrakcji, między innymi takie perełki jak przejazd kolumny zabytkowych aut do Muzeum ulicami Dęblina. To niepowtarzalna okazja, żeby z bliska zobaczyć legendy motoryzacji oraz awiacji.

Więcej informacji na muzeumsp.pl


O młodości Zofii Kossak w 135 rocznicę urodzin

1 czerwca 2024
Kośmin

W ramach obchodów 135 urodzin Zofii Kossak odbędą się wykłady w rodzinnym domu pisarki oraz spływ kajakowy na rzece Wieprz z Białek Dolnych do Kośmina na Szlaku Zofii Kossak (10 km).

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Ptaszkowie Śpiewali
1 czerwca 2024
Zamość

Koncert z okazji Dnia Dziecka na zamojskim Rynku Wielkim.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Lublinie
1 czerwca 2024
Lublin

Wielkie otwarcie pierwszej sensorycznej wystawy w Muzeum Narodowym w Lublinie - "Mówi obraz". To wyjątkowa ekspozycja stworzona przez dzieci dla dzieci. Dzięki interaktywnym instalacjom dzieci i młodzież w atrakcyjny sposób zaznajomią się ze światem sztuki. Dodatkowo o godzinie 18:00 i 19:30 odbędzie się oprowadzania kuratorskie po wystawie.

Więcej informacji na facebook.com


Wędkarski Dzień Dziecka
1 czerwca 2024
Józefów

Najmłodsi wędkarze zmierzą się w zawodach spławikowych dla dzieci do lat 14.

Więcej informacji na facebook.com


Dzień Dziecka z Cersanit
1 czerwca 2024
Krasnystaw

Istny raj dziecka na terenie Dworku Starościńskiego! Krasnystaw zaprasza na bezpłatne koncerty, dmuchańce, popcorn, watę cukrową, lody tradycyjne, malowanie buzi, tatuaże brokatowe, warkoczyki syntetyczne, skręcanie balonów, animacje, kącik malucha, bańki mydlane oraz gry i zabawy dla całej rodziny.

Więcej informacji na kultura.krasnystaw.pl


Dzień Dziecka z Janowskim Ośrodkiem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji
1 czerwca 2024
Janów Lubelski

Pokazy strażackie, pokazy ratownictwa, koncerty, a nawet poszukiwanie skarbu. Janów Lubelski zaprasza wszystkie dzieciaki na dzień pełen wrażeń.

Więcej informacji na janowlubelski.pl


Dzień Dziecka – Piknik Rodzinny
1 czerwca 2024
Puławy

Radosna propozycja od puławskiego "Domu Chemika".

Więcej informacji na domchemika.pl


Muzeum oczami dziecka
1 czerwca 2024
Włodawa

Dziecięcy plener muzealny, czyli konkurs plastyczny Muzeum Zespół Synagogalny we Włodawie.

Więcej informacji na facebook.com


Magiczny koncert – Bajki Świata
1 czerwca 2024
Włodawa

Wyjątkowe widowisko we Włodawskim Domu Kultury. W rolach głównych sympatyczni bohaterowie najpiękniejszych bajek.

Więcej informacji na facebook.com


Operetkowa Baśń dla dorosłych

1 czerwca 2024
Włodawa

Najpiękniejsze arie, duety, melodie znane i uwielbiane. Wyjątkowa propozycja dla dorosłych od Włodawskiego Domu Kultury.

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Sztuki nad Rzeką
od 1 czerwca 2024
Lublin

Galeria sztuki wśród zieleni nad rzeką. Festiwal odbędzie się na trasie wzdłuż rzeki Bystrzycy pomiędzy dwoma zabytkowymi mostami inż. M. Lutosławskiego. To będzie prezentacja nowych trendów sztuki w przestrzeni miejskiej. 

Więcej informacji na warsztatykultury.pl


Noc Kultury
1/2 czerwca 2024
Lublin

Co roku w czerwcową noc Lublin proponuje niepowtarzalne wydarzenie - Noc Kultury. Ten cykliczny projekt zaskakuje swoim rozmachem i dynamiką oraz ujawnia olbrzymi potencjał kulturalny miasta.

Więcej informacji na nockultury.pl


Noc Kultury w Centrum Spotkania Kultur
1/2 czerwca 2024
Lublin

Pokazy cyrkowe, koncerty, oprowadzanie, multimedialne pokazy na fasadzie, seanse filmowe..., czyli noc pełna wrażeń w Centrum Spotkania Kultur

Więcej informacji na facebook.com


Opera w Upiorze
1 czerwca 2024
Lublin

Występ musicalowy, pokaz mody strojów z epoki, wystawa artystyczna zdjęć Igora Skarżyńskiego. Spędź Noc Kultury z Fundacją Lubelskie Koziołki.

Więcej informacji na facebook.com


XXX Jarmark Hetmański. Festiwal Produktu Lokalnego
1 - 2 czerwca 2024
Zamość

Jarmark Hetmański stanowi wspaniałą okazję do poznania charakteru Zamościa i jego okolic poprzez produkty lokalnych artystów, kucharzy i rzemieślników.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Zamojskie Dni Golfa
1 - 2 czerwca 2024
Zamość

Golfowe zmagania na terenach zielonych od Bramy Szczebrzeskiej do Bastionu III.

Więcej informacji na facebook.com


Dzień Dziecka w Kinie Łuków
1 - 2 czerwca 2024
Łuków

Filmowy weekend dla najmłodszych kinomanów.

Więcej informacji na lok.lukow.pl


Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET

1 - 4 czerwca 2024
Lublin

Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET wraca do Ogrodu Saskiego. Wydarzenie koncentruje się na literaturze dziecięcej i popularyzowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. W programie znajdą się koncerty, spektakle, warsztaty i spotkania, a wyjątkowe instalacje artystyczne sprawią, że poczujecie się jak w bajce.

Więcej informacji na teatrnn.pl


Targi Kolekcjonerskie

2 czerwca 2024
Nałęczów

Klimatyczne przedmioty w klimatycznym miasteczku. Nałęczów zaprasza na Targi Kolekcjonerskie.

Więcej informacji na noknaleczow.pl


Giełda Kolekcjonerska

2 czerwca 2024
Zamość

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę miesiąca, Zamojski Dom Kultury zaprasza na Giełdę Kolekcjonerską.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Pchli Targ w Zamościu

2 czerwca 2024
Zamość

Szperamy w Zamościu! Wydarzenie "pod chmurkę". Kierunek - teren zielony przy Parku Miejskim w Zamościu.

Więcej informacji na facebook.com


Kolorowy Dzień Dziecka

2 czerwca 2024
Chełm

Przesympatyczny Duch Bieluch zaprasza wszystkie dzieci do Kumowej Doliny na niezapomniany Kolorowy Dzień Dziecka. W programie animacje, występy, warsztaty, zabawy... Można długo wymieniać!

Więcej informacji na facebook.com


Dzień Dziecka w Krainie Sztukmistrzów
2 czerwca 2024
Lublin

Hotel Luxor i Atelia wraz z Fundacją Sztukmistrze zapraszają na "Piknik Rodzin dla Dużych i Małych". Przyhotelowe ogrody zamienią się w prawdziwą cyrkową scenę. Będzie można także wziąć udział między innymi w ciekawych warsztatach, poszaleć na dmuchanym placu zabaw i rozkoszować się pyszną watą cukrową.

Więcej informacji na facebook.com


Dzień dziecka z wędką

2 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Zawody wędkarskie dla dzieci od 4 do 12 roku życia.

Więcej informacji na kokpit.com.pl


II Rodzinny Rajd Rowerowy kołem po Gminie
2 czerwca 2024
Gmina Lubycza Królewska

Mali, duzi i całkiem dorośli. Pora w drogę!

Więcej informacji na lubycza.pl


Rajd pieszy do Janowca
2 czerwca 2024
Oblasy – Janowiec

Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej akcji „Aktywne Puławy”

Więcej informacji na domchemika.pl


XXVI Nadbużańskie Święto Pszczoły

2 czerwca 2024
Okszów

Bez wątpienia pszczoły to jedne z największych pracusiów w królestwie zwierząt. Więc komu, jak nie tym małym stworzeniom należy się własne święto. W trakcie dwudziestej szóstej edycji Nadbużańskiego Święta Pszczoły czeka na Was kiermasz sztuki ludowej, potraw regionalnych a przede wszystkim wyrobów pszczelarskich a także liczne konkursy, w tym konkurs na najlepszy nadbużański miód.

Więcej informacji na nzpchelm.pl


Pożar Miasta Lublina | staromiejska opowieść procesyjna
2 czerwca 2024
Lublin

W tym roku mija 305. rocznica wielkiego pożaru Lublina, który został przedstawiony na obrazie w Bazylice oo. Dominikanów. Ku pamięci tego wydarzenia odbędzie się opowieść procesyjna po Starym Mieście. 

Więcej informacji na facebook.com


Doktor Miłość | spektakl
2 czerwca 2024
Zamość

Spektakl kabaretowo-muzyczny na dziedzińcu Akademii Zamojskiej.

Więcej informacji na namyslowiacy.pl


Nowe szaty króla | spektakl

3 czerwca 2024
Puławy

Spektakl dla dzieci na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena w wykonaniu Teatru Lalek "Muchomor".

Więcej informacji na domchemika.pl


10 Tenorów - 5 lat | koncert

3 czerwca 2024
Lublin

Dziesięciu wyjątkowych mężczyzn, dziesięć wyjątkowych głosów i wyjątkowy repertuar. Ze sceny popłyną dźwięki rockowych ballad, arii i operetek a nawet muzyki ludowej.

Więcej informacji na facebook.com


Lubelskie Dni Seniora
3 - 7 czerwca 2024
Lublin

Ciekawe spotkania, interesujące prelekcje, koncerty, warsztaty, zwiedzanie z przewodnikiem, potańcówki i....moc atrakcji. Lubelscy seniorzy przejmują miasto!

Więcej informacji na lublin.eu


Wspomnienia Artysty Andersa
4 czerwca 2024
Lublin

Promocja książki Tadeusza Wojnarskiego (1922 - 1999).

Więcej informacji na facebook.com


43. Mały Konkurs Recytatorski
4 - 6 czerwca 2024
Lublin

Turniej wojewódzki w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


Otwarte wykłady z historii sztuki | Artysta jako... geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner

5 czerwca 2024
Lublin

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na XV, jubileuszową edycję otwartych wykładów z historii sztuki 2023/2034 - „Artysta jako... geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner”. Temat pierwszego spotkania w czerwcu to: "Jean Michel Folon artysta (nie)codzienny.".

Więcej informacji na mbp.lublin.pl


Palcem po mapie - Peru
5 czerwca 2024
Zamość

Spotkanie podróżnicze w sali kawiarnianej Zamojskiego Domu Kultury.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Dzień Dziecka w Machnowie Nowym
5 czerwca 2024
Gmina Lubycza Królewska

Pokazy strażackie, zawody sportowe, animacje i wiele innych atrakcji czeka na wszystkie dzieci w Machnowie Nowym.

Więcej informacji na lubycza.pl


15. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

5 - 12 czerwca 2024
Zamość

Francuskie, filmowe perełki ostatnich lat do obejrzenia w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”.

Więcej informacji na stylowy.net


BALANS - Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem w Lublinie
6 czerwca 2024
Lublin

Do Centrum Spotkania Kultur zjadą się młodzieżowe zespoły z całej Polski, aby zaprezentować swoje taneczne umiejętności.

Więcej informacji na facebook.com


Uroczyste odsłonięcie Panteonu Sapieżyńskiego
7 czerwca 2024
Kodeń

Spotkanie z Sapiehami i z... niespodzianką! Start o 12:00 przed kodeńskim domem kultury.

Więcej informacji na facebook.com


Lubelska Wiosna Młodych | Koncert dyplomantów

7 czerwca 2024
Lublin

Filharmonia Lubelska zaprasza na Koncert dyplomantów wieńczący Lubelską Wiosnę Młodych - wydarzenie promujące młodych muzyków.

Więcej informacji na filharmonialubelska.pl


Barwy miłości w matczynych oczach. Operetkowo i rozrywkowo | koncert
7 czerwca 2024
Lubartów

Koncert z okazji Dnia Matki w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Więcej informacji na loklubartow.pl


Lublin Stand-up Festival 2024
7 czerwca 2024
Lublin

Potrzebujesz sporej dawki śmiechu? W takim razie odwiedź Halę Globus już 7 czerwca i spotkaj się z czołówką polskich komików.

Więcej informacji na superticket.pl


Nerwica Natręctw | spektakl

7 czerwca 2024
Zamość

Co dzieje się w poczekalni pewnego uznanego psychiatry? Spektakl w reżyserii Artura Barcisia.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Spiritual Connection | koncert
7 czerwca 2024
Lublin

Nigel Kennedy - brytyjski wirtuoz skrzypiec w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


51. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

7 - 8 czerwca 2024
Stoczek Łukowski

Spotkanie z teatrami wiejskimi z województwa lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko- -mazurskiego.

Więcej informacji na podlasie24.pl


Moto-Forszmak Party
7 – 9 czerwca 2024
Krasnystaw

Ogólnopolski zlot motocyklistów organizowany przez Krasnostawską Grupę Motocyklową Free-Wings.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin – Lublinowi

7 i 9 czerwca 2024
Lublin

Pieśni i tańce ludowe z różnych regionów Polski, czyli wyjątkowe koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin". Na scenie Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego pojawi się ponad 500 wykonawców. Rozpoczęcie koncertów o godz. 18:00.

Więcej informacji na zpit.lublin.pl


Targ Staroci
8 czerwca 2024
Świdnik

Dobra wiadomość dla kolekcjonerów, hobbystów i wystawców. Targ Staroci na stałe zagościł w świdnickim kalendarzu wydarzeń. Cudeńka nadgryzione zębem czasu czekają na pasjonatów w każdą drugą sobotę miesiąca na placu w centrum miasta.

Więcej informacji na facebook.com/UrzadSwidnik


Bieg po uśmiech

8 czerwca 2024
Kraśnik

Przed nami dwudziesta ósma edycja „Biegu po uśmiech”. Przyszykujcie wygodne buty i oczywiście dobre humory.

Więcej informacji na krasnik.eu


Żelazny Triathlon
8 czerwca 2024
Okuninka

Sportowe zmagania upamiętniające bohaterów Polskiego Podziemia Antykomunistycznego.

Więcej informacji na zelaznytriathlon.eu


EkoPiknik

8 czerwca 2024
Lublin

Połącz przyjemne z pożytecznym i weź udział w EkoPikniku nad Zalewem Zemborzyckim. Zadbajmy wspólnie o ulubiony teren rekreacyjny mieszkańców Lublina.

Więcej informacji na facebook.com


Nordic nad Zalewem
8 czerwca 2024
Lublin

Punkt obowiązkowy dla wszystkich piechurów!

Więcej informacji na facebook.com


XXIX Konfrontacje Taneczne o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów
8 czerwca 2024
Lubartów

Taneczna zmagania dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na loklubartow.pl


Potańcówka w bramie

8 czerwca 2024
Kryłów

Kryłów zaprasza na potańcówkę w bramie.

Więcej informacji na facebook.com


Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta

8 czerwca 2024
Lublin

Muzyczna podróż po najpiękniejszych, rodzimych piosenkach. Będzie urzekająco i nostalgicznie.

Więcej informacji na facebook.com


Noc Świętojańska
8 czerwca 2024
Lublin

Magiczny klimat letniego przesilenia, utalentowani artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" i zieleń Ogrodu Saskiego. Widowisko "Noc Świętojańska" już 8 czerwca. Start o godzinie 21:00 w Muszli Koncertowej.

Więcej informacji na zpit.lublin.pl


III Ogólnopolski Zlot Bolkomaniaków

8 - 9 czerwca 2024
Lublin

Zlot fanów ceramiki bolesławieckiej. W programie konkursy, warsztaty i Kobaltowy Bazarek, gdzie sprzedasz, kupisz a nawet wymienisz się ceramicznymi cacuszkami.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin Predator Cup
8 - 9 czerwca 2024
Lublin

Dwudziestoczterogodzinny maraton wędkarski na Zalewie Zemborzyckim. Zawody spiningowe zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Więcej informacji na facebook.com


Wyjdźmy w teren! Przyroda Chełmskich Torfowisk Węglanowych
8, 15 czerwca 2024
Brzeźno

Przyjrzyj się bliżej Matce Naturze! Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na cykl warsztatów, które odbędą się w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie i na Chełmskich Torfowiskach Węglanowych.

Więcej informacji na mzch.pl


Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e...”
8, 9, 15, 16, 21 czerwca 2024
Zamość

Festiwal ukazujący polsko – włoskie związki kulturowe w jednym z piękniejszych miast Polski, Zamościu.

Więcej informacji na zamosc.pl


Sianokosy
9 czerwca 2024
Lublin

Czas zakasać rękawy i ruszyć na łąki. Przed nami sianokosy! Tradycyjne sposoby koszenia będzie można podejrzeć w lubelskim skansenie w drugą niedzielę czerwca.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl

 

VI Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
9 czerwca 2024
Lublin 

Kameralny koncert w ramach Vi Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego odbędzie się w niedzielę (tj. 09.06.2024 r.) w Trybunale Koronnym. 

Więcej informacji na facebook.com


Kiermasz Produktów Lokalnych
9 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

W drugą niedzielę czerwca warto wybrać się do Kazimierza na Kiermasz Produktów Lokalnych. Urokliwe, nadwiślańskie miasteczko pozwoli nam odetchnąć od dnia codziennego a wypełnione różnościami kramy z pewnością nas zachwycą.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


13. Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega
9 czerwca 2024
Biała Podlaska

Do biegu, gotowi, start!

Więcej informacji na facebook.com


Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem
9 czerwca 2024
Zamość

Przesympatyczny Smok Edzio zawita do Zamościa. Będzie bajkowo!

Więcej informacji na facebook.com


Spotkanie Klasycznej Motoryzacji
9 czerwca 2024
Puławy

Coś dla miłośników pojazdów z duszą!

Więcej informacji na facebook.com


XII Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

9 czerwca 2024
Łuków

Miłośnicy muzyki organowej koniecznie zapiszcie tę datę w swoich kalendarzach! W drugą niedzielę czerwca odbędzie się koncert organowy w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Więcej informacji na lok.lukow.pl


Festyn rodzinny z MOSiR Lublin
9 czerwca 2024
Lublin

Moc atrakcji na Słonecznym Wrotkowie. W programie warsztaty i zabawy dla najmłodszych, koncert szantowy, ognisko, spotkania ze sportowcami, joga na trawie, Miasteczko Ruchu Drogowego... i wiele, wiele innych.

Więcej informacji na facebook.com


Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych XIV Edycja

9 czerwca 2024
Lublin

Poznaj niezwykłych pasjonatów i ich dzieła w trakcie festynu na Placu Litewskim. W programie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji na facebook.com


Bartek Kazimierczak z zespołem | koncert
9 czerwca 2024
Chełm

Koncert promujący autorską płytę Bartka Kazimierczaka „Uszy”. Zaprasza Chełmski Dom Kultury.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


II Festiwal Tańca i Akrobatyki
10 czerwca 2024
Puławy

Zwieńczenie ciężkiej pracy małych sportowców i artystów w sezonie 2023/2024.

Więcej informacji na domchemika.pl


#31 MoM - Merytorycznie o Marketingu
10 czerwca 2024
Lublin

Bezpłatne spotkanie przeznaczone dla praktyków i entuzjastów marketingu.

Więcej informacji na facebook.com


Gdzie cię znowu niesie | spotkanie z Michaliną Kupper
11 czerwca 2024
Lublin

Jak wygląda podróż po północnym Iraku? Kim są Jezydzi? Odpowiedz na te pytania poznacie w trakcie spotkania z Michalina Kupper w ramach cyklu spotkań podróżniczych "Gdzie cię znowu niesie" w Centrum Spotkania Kultur. 

Więcej informacji na facebook.com


Lubelska Scena Poetycka
13 - 15 czerwca 2024
Lublin

Patio Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie rozbrzmi rymami i nie tylko! Przed nami 3. Lubelska Scena Poetycka. W programie m.in. spotkania z autorami, czytanie performatywne, koncerty oraz slam poetycki.

Więcej informacji na facebook.com


Maraton teatralny

13 - 15 czerwca 2024
Gardzienice

Spektakle teatralne w zabytkowych obiektach kompleksu pałacowo – parkowego w Gardzienicach. Przed każdym wydarzeniem istnieje możliwość zwiedzania wystaw usytuowanych na terenie Pałacu a także spaceru po Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice", w tym odwiedzenia ogrodu magicznego oraz japońskiego.

Więcej informacji na gardzienice.org


Noc Kupały

14 czerwca 2024
Chełm

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej wprowadzi Was w tajemniczy i magiczny nastrój najkrótszej nocy w roku.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


Koncert na molo

14 czerwca 2024
Wojsławice

Koncert Janusza Pruniewicza w zachwycającej aranżacji świetlnej.

Więcej informacji na kulturawojslawice.com


IV Przegląd Teatrów Amatorskich OSA
14 - 15 czerwca 2024
Nałęczów

Spotkanie z amatorskim teatrem na scenie sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Więcej informacji na noknaleczow.pl


Park Sztuki
14 - 16 czerwca 2024
Biała Podlaska

To wydarzenie odbywające się w przestrzeni zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów, podczas którego artyści prezentują swoje prace – instalacje, obiekty oraz happeningi.

Więcej informacji na bck24.pl


VI Międzynarodowy Festiwal Renesansu
14 - 16 czerwca 2024
Lublin

Muzyka, taniec, teatr... a nawet historyczna żonglerka flagami. Na te kilka dni przenieśmy się w przeszłość - aż do Złotego Wieku Lublina! W tym roku hasłem festiwalu będzie "Człowiek Renesansu od kuchni".

Więcej informacji na facebook.com


Lubartowski Targ Staroci

15 czerwca 2024
Lubartów

W każdą trzecią sobotę miesiąca odbywa się Lubartowska Giełda Staroci. Wystawców oferujących małe i duże skarby znaleźć można na Rynku, w pobliżu Lubartowskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miasta.

Więcej informacji na facebook.com


Świdnik Air Festival
15 - 16 czerwca 2024
Świdnik

Niesamowite show na świdnickim niebie. Przed nami kolejna odsłona Świdnik Air Festival. W programie liczne atrakcje – między innymi pokazy zespołów akrobacyjnych, maszyny wojskowe oraz samoloty historyczne. Nie zabraknie także gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przed świdnicką publicznością wystąpią między innymi Daria Zawiałow oraz NOSOWSKA.

Więcej informacji na air-festival.swidnik.pl


Motokropla

15 - 16 czerwca 2024
Gmina Chełm | Zalew Żółtańce

Kolejna edycja chełmskiego pikniku motocyklowego. W programie zbiórka krwi, parada motocyklowa ulicami miasta, szereg rockowych koncertów, atrakcje dla dzieci, konkursy, ogniska i dobra zabawa. Organizatorem głównym wydarzenia jest Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich „Niedźwiedzie Wschodu”.

Więcej informacji na facebook.com


Jubileuszowy Dzień Otwarty POK „Dom Chemika”
15 czerwca 2024
Puławy

Wielkie świętowanie 40-Lecia POK „Dom Chemika”, czyli pokazy, spektakle, gra terenowa i wiele innych wydarzeń.

Więcej informacji na domchemika.pl


Jarmark Koński
16 czerwca 2024
Lublin

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na inscenizację sławnych targów łęczyńskich i piaseckich, które niespełna sto lat temu przyciągały rzesze kupców, klientów a niekiedy drobnych złodziejaszków.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Biłgorajskie Spotkanie z Klasykiem
16 czerwca 2024
Biłgoraj

Pojazdy nie z tej epoki, białe kruki motoryzacji, samochodowe perełki - czyli czas na kolejną edycję "Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem".

Więcej informacji na facebook.com


Puławska Giełda Staroci
16 czerwca 2024
Puławy

Miłośnicy przedmiotów z duszą na pewno znajdą coś dla siebie podczas Puławskiej Giełdy Staroci.

Więcej informacji na facebook.com


Jarmark Rękodzieła

16 czerwca 2024
Nałęczów

Ręcznie robione cudeńka do kupienia w klimatycznym Nałęczowie.

Więcej informacji na noknaleczow.pl


XIX Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o "Józefowskiego Słowika"
16 czerwca 2024
Józefów

Oprócz festiwalowych zmagań, na turystów i gości czekać będzie także Festyn Rodzinny.

Więcej informacji na facebook.com


Malarstwo Jarosława Modzelewskiego | spotkanie
16 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Kamienicy Celejowskiej na spotkanie z J. Modzelewskim.

Więcej informacji na mnkd.pl


Europejskie Dni Archeologii 2024
16 czerwca 2024
Żmijowiska | Kłodnica

Weź udział w tegorocznych Europejskich Dniach Archeologii i odkryj w sobie Indiana Jones'a. W programie wydarzenia oprowadzanie tematyczne po Grodzisku Żmijowiska i grodzisku w Kłodnicy oraz warsztaty związane z dziedzictwem kulturowym i metodami badań archeologicznych.

Więcej informacji na facebook.com/MuzeumNadwislanskie


V Bialski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
16 czerwca 2024
Biała Podlaska

Coś dla miłośników muzyki organowej. Urzekające dźwięki wypełnią wnętrza bialskich świątyń. Czerwcowy koncert odbędzie się w Kościele pw. bł. Honorata Koźmińskiego.

Więcej informacji na bck24.pl


Harmonie Starego Miasta | recital skrzypcowy
16 czerwca 2024
Lublin

Harmonie Starego Miasta, czyli piękna muzyka prezentowana w równie pięknej scenerii. Najbliższy koncert odbędzie się już 16 czerwca w zabytkowych wnętrzach Trybunału Koronnego.

Więcej informacji na wieniawski.lublin.pl


Królewna Śnieżka | balet
17 czerwca 2024
Chełm

Baletowe zakończenie roku 2023/24.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


Eksperyment ruchu
18 czerwca 2024
Chełm

Taneczne podsumowanie roku 2023/2024.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


Jazz w CSK | Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings - Better
18 czerwca 2024
Lublin

Premierowy koncert w ramach cyklu "Jazz w CSK".

Więcej informacji na facebook.com


Otwarte wykłady z historii sztuki | Artysta jako... geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner
19 czerwca 2024
Lublin

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na XV, jubileuszową edycję otwartych wykładów z historii sztuki 2023/2034 - „Artysta jako... geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner”. Temat drugiego, czerwcowego spotkania to: "Artyści przestrzeni i artyści słowa - kto tworzy nowoczesną literaturę górską?".

Więcej informacji na mbp.lublin.pl


W rytmie tańca | koncert
19 czerwca 2024
Puławy

Pełen pasji koncert grup pracujących pod okiem instruktora Jacka Kowalczyka.

Więcej informacji na domchemika.pl


Taneczne zakończenie roku Klubu Takt - Chełm i Akademii Małego Artysty
20 czerwca 2024
Chełm

Chełmski Dom Kultury zaprasza na taneczne podsumowanie roku 2023/24 grup tanecznych tańca towarzyskiego TAKT oraz Akademii Małego Artysty.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
20 - 23 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych może poszczycić się ponad 50-letnią tradycją. Rokrocznie malownicze miasteczko nad Wisłą staje się stolicą muzyki ludowej.

Więcej informacji na facebook.com/festiwalkazimierz

 

Festiwal Kultury Pszczelarskiej 
21 - 23 czerwca 2024
Lublin, Janowiec 

Prawdziwy raj dla osób zainteresowanych pszczelarstwem. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty, kiermasze, panele dyskusyjne czy specjalne pokazy nawiązujące do tematyki pszczelarskiej. 

Więcej informacji na facebook.com


Tribute to Michael Jackson – Nick Sinckler i Ania Rosochacka & zespół | koncert
21 czerwca 2024
Biała Podlaska

Punkt obowiązkowy dla fanów twórczości legendarnego Michaela Jacksona. Kierunek - Amfiteatr Biała Podlaska.

Więcej informacji na bck24.pl


Festiwal Dwie Winorośle
21 - 23 czerwca 2024
Janowiec

Malownicze winnice, janowieckie zamczysko i magia początku lata. Odwiedź Janowiec i poznaj winiarską historię tego miejsca, skosztuj lokalnych specjałów, zasłuchaj się w muzyce granej "na żywo" i baw się doskonale.

Więcej informacji na facebook.com/zamekwjanowcu


Festiwal Kultury Pszczelarskiej
21 - 23 czerwca 2024
Janowiec | Lublin

Wielkie święto pszczół i pszczelarzy w Lublinie oraz Janowcu.

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Drzewo Życia
21 - 23 czerwca 2024
Gardzienice

Letni festiwal plenerowy w Zespole Pałacowo Parkowym w Gardzienicach. Nie zabraknie spotkań, debat, koncertów oraz teatru.

Więcej informacji na facebook.com


Warsztaty Nocy Świętojańskiej dla młodzieży
21 - 22 czerwca 2024
Zamość

Weź udział w wyjątkowych warsztatach i stań się częścią świętojańskiego widowiska.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Noc Świętojańska
22 czerwca 2024
Zamość

Święto ognia i wody, słońca i księżyca. Obchody letniego przesilenia funkcjonują w tradycji ludowej pod różnymi nazwami - Noc Kupały, Sobótka czy Noc Świętojańska. Bez względu na nazewnictwo, od zawsze stanowiły jedne z ważniejszych obrzędów ludowych.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Noc Św. Jana
22 czerwca 2024
Lublin

Noc, w czasie której światło wygrywa z ciemnością, magia miesza się z wiarą a kwiat paproci obdarza dobrobytem tych szczęśliwców, którzy go odnajdą. Wszyscy ciekawi dawnych wierzeń i zwyczajów Nocy Świętojańskiej powinni przybyć 22 czerwca do lubelskiego skansenu i dać się zauroczyć czarowi ognia, wody i lata.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Sobótki Poleskie
22 czerwca 2024
Włodawa

Najkrótsza noc w roku. Zwycięstwo światła, nad mrokiem. Świętuj ten wyjątkowy moment na Polesiu.

Więcej informacji na facebook.com

 
VII Akademia Modelarska
22 czerwca 2024
Dęblin

Przed Wami siódma edycja warsztatów modelarskich dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji na facebook.com

 

Biszczańskie Sobótki 
22 czerwca 2024
Zalew Biszcza-Żary

Czas na wyjątkową noc w roku. W ramach świętowania sobótki odbęda się warsztaty rękodzielnicze, wyplatanie wianków czy potańcówka pod gwiazdami. Brzmi jak dobra zabawa! 

Więcej informacji na gazetabilgoraj.pl

 

Noc Świętojańska 2024
22 czerwca 2024 
Piotrowice 

Kolorowe iluminacje, migoczące światła i energiczne koncerty. To wszystko zapewni magiczną atmosferę. 

Więcej informacji na facebook.com


Palinocka pod Światowidem
22 czerwca 2024
Krasnystaw | Zaułek Nadrzeczny

Krasnostawskie Sobótki, czyli czas na koncerty, widowiska obrzędowe, warsztaty, ogniska i radość z nadchodzącego lata.

Więcej informacji na kultura.krasnystaw.pl


Bitwa Regionów oraz Noc Świętojańska
22 czerwca 2024
Żyłka | Gmina Bełżec

Konkurs kulinarny, warsztaty zielarskie, występy artystyczne... Zaprasza Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

Więcej informacji na powiat-tomaszowski.com.pl


Teatr Tańca GRAWiTAN | Koncert Galowy
22 czerwca 2024
Lublin

Centrum Spotkania Kultur oraz Teatr Tańca Grawitan zapraszają na Koncert pełen tańca i magii.

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Produktów Tradycyjnych

22 - 23 czerwca 2024
Lublin

Tradycyjnie, lokalnie i pysznie! Taki będzie Festiwal Produktów Tradycyjnych na placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Więcej informacji na facebook.com


Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów
22 - 23 czerwca 2024
Nałęczów

Wejdź do zjawiskowego świata nałęczowskich ogrodów i daj się zachwycić. Po raz kolejny właściciele pensjonatów, restauracji i posesji w Nałęczowie udostępnią swoje rajskie zieleńce zwiedzającym. Na gości, oprócz pięknych widoków, będą czekać także liczne atrakcje.

Więcej informacji na facebook.com


14. Rajd Rowerowy im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa
23 czerwca 2024
Biała Podlaska

Rajd rowerowy łączący popularyzację turystyki rowerowej oraz postać związanego z Białą Podlaską i ziemią bialską - pisarza J. I. Kraszewskiego. Podczas rajdu uczestnicy zwiedzają atrakcyjne turystycznie miejsca na trasie, m. in. Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie.

Więcej informacji na cit.bialapodlaska.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych

23 czerwca 2024
Nałęczów

Pomysł na niedzielę? Wycieczka do malowniczego Nałęczowa i zasmakowanie w lokalnych specjałach w trakcie Kiermaszu Produktów Lokalnych.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


49. Zamojskie Lato Teatralne
23 czerwca - 6 lipca 2024
Zamość

Kilkanaście dni teatralnej uczty! Miłośnicy sztuk teatralnych z pewnością nie mogą tego przegapić.

Więcej informacji na zlt.zdk.zamosc.pl


Letnia Akademia Młodego Przyrodnika (edycja I)
24 - 28 czerwca 2024
Lublin

Całodzienne warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży w przepięknej scenerii lubelskiego Ogrodu Botanicznego.

Więcej informacji na umcs.pl


Teatralne Lato IX
24 - 29 czerwca 2024
Puławy

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 7-10 lat.

Więcej informacji na domchemika.pl


Tribute to 70's Rock Stars! | koncert
25 czerwca 2024
Chełm

Muzyczna podróż do złotej ery rocka z Chełmską Szkołą Rocka.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie
27 - 29 czerwca 2024
Łążek Garncarski

Wszyscy zainteresowani garncarstwem powinni udać się do Łążka Garncarskiego, nieopodal Janowa Lubelskiego. Tam, pod okiem profesjonalistów będzie można poznać tajniki pracy garncarza – jednego z piękniejszych, a niestety ginących zawodów.

Więcej informacji na janowlubelski.pl


Festiwal Wschód Kultury – Inne brzmienia
27 - 30 czerwca 2024
Lublin

Festiwal, który ukazuje nietuzinkowe oblicze świata muzyki oraz innych dziedzin sztuki.

Więcej informacji na innebrzmienia.eu


Uroczyste zakończenie sezonu w Filharmonii Lubelskiej
28 czerwca 2024
Lublin

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej zaprasza na koncert wieńczący tegoroczny sezon.

Więcej informacji na filharmonialubelska.pl


Maraton teatralny

28 - 29 czerwca 2024
Gardzienice

Spektakle teatralne w zabytkowych obiektach kompleksu pałacowo – parkowego w Gardzienicach. Przed każdym wydarzeniem istnieje możliwość zwiedzania wystaw usytuowanych na terenie Pałacu a także spaceru po Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice", w tym odwiedzenia ogrodu magicznego oraz japońskiego.

Więcej informacji na gardzienice.org


VI Festiwal Food Trucków w Białej Podlaskiej | Karuzela Bialska

28 - 30 czerwca 2024
Biała Podlaska

Kuchnia ze wszystkich stron świata od najlepszych gastro-ekip już pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej.

Więcej informacji na facebook.com


6. Maraton kajakowy na rzece Wieprz
29 czerwca 2024
Lubartów - Kośmin

Kajakiem po Wieprzu – ahoj przygodo! Spływ zaliczany jest do ogólnopolskiego cyklu Canoa Cup 2024.

Więcej informacji na canoa.com.pl


Jubileszu 300 lat Kapucynów w Lublinie
29 czerwca 2024
Lublin

Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego, z okazji 300 lat obecności Braci Kapucynów w Lublinie.

Więcej informacji na facebook.com


Koncert Szantowy nad Zalewem Zemborzyckim

29 czerwca 2024
Lublin

Łopot żagli, plusk wody i muzyka... Czas przywitać lato w iście marynarskim stylu. Ostatnia sobota czerwca nad Zalewem Zemborzyckim upłynie pod znakiem steru i kotwicy.

Więcej informacji na facebook.com


Lubelska Giełda Staroci
30 czerwca 2024
Lublin

Jak co miesiąc na Placu Zamkowym w Lublinie zaroi się od wystawców prezentujących stare meble, sztukę i bibeloty.

Więcej informacji na facebook.com/lubelskagieldastaroci


Niedziela Kolekcjonera

30 czerwca 2024
Lublin

Punkt obowiązkowy dla wszystkich kolekcjonerów. Kierunek - Lubartowska77.

Więcej informacji na facebook.com


III Józefowskie Spotkanie Kapel
30 czerwca 2024
Józefów

Wydarzenie poświęcone pamięci Jana Różańskiego, cenionego muzyka z Józefowa.

Więcej informacji na jozefowmok.pl


IV Święto Truskawki
30 czerwca 2024
Zawieprzyce

Truskawki – symbol lata, radości i odpoczynku. Ten mały owoc niekwestionowanie króluje w wakacyjnych jadłospisach. Uwielbiają go dzieci, rodzice i dziadkowie. Wszyscy miłośnicy tych czerwonych pyszności nie mogą przegapić Święta Truskawki organizowanego w zespole pałacowo-parkowym w Zawieprzycach.

Więcej informacji na facebook.com


Bitwa Regionów
30 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich promujący regionalne potrawy oraz bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji kulinarnych.

Więcej informacji na facebook.com/festiwalkazimierz


Parkrun
czerwiec 2024
Lublin | Kraśnik | Chełm

Parkrun to cotygodniowe spotkania biegowe w Lublinie (Ogrodzie Saskim), Kraśniku (Parku im. Jana Pawła II) oraz w Chełmie (Górka), na których mile widziani są wszyscy, którzy chcą zażyć nieco aktywności fizycznej, bez względu na kondycję czy wiek.

Więcej informacji na facebook.com/parkrunlublinfacebook.com/parkrunkrasnikfacebook.com/parkrunChelm


Pokazy na Fontannie Multimedialnej

czerwiec 2024
Lublin

Fontanna multimedialna znajduje się w samym sercu Lublina, na placu Litewskim. Widowiska przyciągające wielu turystów oraz mieszkańców opowiadają o interesujących wątkach z historii miasta, za pomocą wody, światła i dźwięku.

Więcej informacji na lublin.eu


Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa
czerwiec 2024
Karczmiska

"Stoi na stacji lokomotywa...". Tak, przed nami kolejny sezon Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej!

Więcej informacji na facebook.com/waskotorowka


Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej
czerwiec 2024
Wola Gułowska

Po długiej przerwie spowodowanej modernizacją, Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej wraca na turystyczno-kulturalną mapę województwa lubelskiego.

Więcej informacji na facebook.com


Jarmark Lubelski
czerwiec 2024
Lublin

Jarmark Lubelski to targ ekologiczny odbywający się w Lublinie w środy oraz soboty. Wydarzenie skupia lokalnych producentów produktów spożywczych, wytwórców rękodzieła, a także restauratorów, oferujących swoje dania na wynos - w słoiku lub pudełku. 

Więcej informacji na facebook.com 

 

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Nocne zwiedzanie Kazimierza
czerwiec 2024
Kazimierz Dolny

Nocą świat wygląda inaczej, zmysły się wyostrzają, a opowiedziane historie nabierają dodatkowej mocy. Przekonaj się sam podczas zwiedzania!

Więcej informacji na facebook.com/NocneZwiedzanieKazimierza


Lublin City Tour
czerwiec 2024
Lublin

Poznaj Lublin wraz z jego wielokulturową historią, podczas przejazdu wraz z Lublin City Tour. Do wyboru masz kilka tras o różnym czasie i tematyce. Życzymy udanej wycieczki! Start: plac Zamkowy. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na lublin-city-tour.pl 


Lublin Region City Tours
czerwiec 2024

Odkryj województwo lubelskie oraz jego okolice w towarzystwie Lublin Region City Tours. Usługa obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem oraz transport.

Więcej informacji na lublin-city-tour.pl

Poznaj Lublin z Przewodnikiem!
czerwiec 2024
Lublin

Tematyczne spacery z przewodnikami po niezwykłych atrakcjach Lublina. W czerwcu spacery będą odbywać się w każdą sobotę o 13:00.

Więcej informacji na lublininfo.com/poznaj-lublin-z-przewodnikiem/


Retro Meleks – Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy
czerwiec 2024
Nałęczów

Podróż w czasie do urokliwego miasteczka uzdrowiskowego! Dzięki narracji przewodnika na własnej skórze odczujesz klimat miejscowości z czasów Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego - legendarnych bywalców i wielbicieli Nałęczowa. Stylizacje oraz opowieści w trakcie wycieczki odzwierciedlają ducha epoki. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com


Martin's City Tours Lublin
czerwiec 2024
Lublin

Guided tours in English with a true enthusiast of the city. 
Wycieczki z przewodnikiem, który jest prawdziwym entuzjastą miasta.

Learn more at facebook.com


Nocne zwiedzanie Zamościa
30 maja - 1 czerwca 2024
Zamość

Fascynujący Zamość skąpany w blasku księżyca. Wow!

Więcej informacji na facebook.com


Spacer z przewodnikiem
30 maja - 2 czerwca 2024
Zamość

Odkryj miasto idealne wraz z Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej. Start w samo południe!

Więcej informacji na facebook.com/informacjaturystyczna.zamosc


Żydowski Zamość | wycieczka z przewodnikiem
1 czerwca 2024
Zamość

Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem po dawnej dzielnicy żydowskiej. W programie między innymi zwiedzanie dawnej mykwy, czyli rytualnej łaźni żydowskiej.

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Sztuki nad Rzeką | oprowadzanie

1 czerwca 2024
Lublin

Poznaj instalacje artystyczne Festiwalu Sztuki nad Rzeką w towarzystwie znawców tematu.

Więcej informacji na warsztatykultury.pl


Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Lublinie | oprowadzanie kuratorskie

1 czerwca 2024
Lublin

O godzinie 18:00 i 19:30 w Muzeum Narodowym w Lublinie odbędzie się oprowadzania kuratorskie po wystawie "Mówi obraz", pierwszej sensorycznej wystawie w Muzeum, stworzonej przez dzieci dla dzieci.

Więcej informacji na facebook.com


Śladami „Dzieci Zamojszczyzny” | wycieczka
2 czerwca 2024
Lublin

Wycieczka po Zamojszczyźnie wraz z Biurem Turystycznym Hubertus. W programie Zamość, punkt widokowy na Białej Górze, wieś Sochy, Zwierzyniec oraz Szczebrzeszyn.

Więcej informacji na bthubertus.com


Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym
2 czerwca 2024
Lublin

Piękne okoliczności przyrody i spora dawka wiedzy - temat czerwcowego spaceru po Ogrodzie Botanicznym to "Brodate czy wąsate".

Więcej informacji na umcs.pl

 

60 rocznica budowy osiedla Słowackiego - spacer architektoniczny
2 czerwca 2024
Lublin

Osiedle Słowackiego zaprojektowane zostało przez znanych architektów, Oskara i Zofię Hansenów. Jest dumnym przykładem myśli modernistycznej. W 60 rocznicę budowy osiedla odbędzie się spacer architektoniczny.

Więcej informacji na facebook.com


Zwiedzanie Teatru

2, 29 czerwca 2024
Lublin

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie otwiera szeroko swoje wrota i zaprasza wszystkich miłośników sztuk teatralnych do wspólnego zwiedzania w towarzystwie aktorki Anny Nowak. W trakcie spaceru odkryjecie wszystkie zakamarki teatru i dowiecie się między innymi jak powstał lubelski teatr, kim były lornetujące spektatorki i kto kryje się pod nazwą "koneserów baletowego ciała".

Więcej informacji na facebook.com


Atelier Fotograficzne sprzed 100 lat | zwiedzanie

6, 7, 13, 14, 20, 21 czerwca 2024
Lublin

Pasjonuje Cię fotografia i jej historia? W takim razie koniecznie odwiedź Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów i zobacz na własny oczy jak niegdyś pracowali fotografowie.

Więcej informacji na facebook.com


Niecodzienne przedmioty codziennego użytku. 200 lat platernictwa w Polsce. Z kolekcji prywatnych i zbiorów muzealnych
8 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

Więcej informacji na facebook.com/MuzeumNadwislanskie


"Czy istnieje „renesans lubelski”… w Kazimierzu?” | spacer
11 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Pora przyjrzeć się bliżej kazimierskiej zabudowie.

Więcej informacji na facebook.com/MuzeumNadwislanskie


Dzieje wieży - fakty i mity | oprowadzanie kuratorskie
14 czerwca 2024
Lublin

Poznaj historię i tajemnice Wieży Trynitarskiej - jednego z symboli Lublina.

Więcej informacji na facebook.com


Wycieczka tematyczna po Zamościu
16 czerwca 2024
Zamość

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zaprasza na cykl bezpłatnych, tematycznych wycieczek po Zamościu. Odkryj niezwykłą historię "miasta idealnego" w towarzystwie znawców tematu.

Więcej informacji na facebook.com/informacjaturystyczna.zamosc


Niedziela otwarta | Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice
16 czerwca 2024

Gardzienice

Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice po raz kolejny uchyli rąbka tajemnicy i zaprosi wszystkich chętnych na spacer z przewodnikiem. Goście odwiedzą zabytkowy pałac, spichlerz, oficynę, rządcówkę oraz park i ogrody - „Japoński” oraz „Magiczny”.

Więcej informacji na facebook.com


O czym szepczą kamienice kazimierskie...| spacer
18 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Początek spaceru o godz. 12:00 w Dworze z Gościeradowa.

Więcej informacji na facebook.com/MuzeumNadwislanskie


Spacerkiem po Lubartowie
20 czerwca 2024
Lubartów

Odkryj historię i skarby Lubartowa w trakcie bezpłatnego spaceru z przewodnikiem.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych | spacer

22 czerwca 2024
Lublin

Spójrz na Lublin oczami Edwarda Hartwiga i daj się zainspirować.

Więcej informacji na facebook.com


Ogród Saski i Wieniawa
23 czerwca 2024
Lublin

Biuro Turystyczne Hubertus zaprasza do udziału w bezpłatnym spacerze. W czerwcu uczestnicy wyruszą odkryją skarby Ogrodu Saskiego oraz Wieniawy.

Więcej informacji na bthubertus.com


"Od Müntza po Kazimierską Konfraternię Sztuki. Co przyciąga artystów do Kazimierza Dolnego" | spacer
26 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Początek spaceru o godz. 12:00 w Dworze z Gościeradowa.

Więcej informacji na facebook.com/MuzeumNadwislanskie


Dni i Noce Jagiellońskie
czerwiec 2024
Lublin

Fundacja '''Dni i Noce Jagiellońskie" zaprasza na tematyczne spotkania z przewodnikiem.

Więcej informacji na facebook.com


"Zwiedzaj z nami meleksami" | wycieczka meleksem po Zamościu z wykorzystaniem audioprzewodnika

czerwiec 2024
Zamość

Podczas przejazdu meleksem żaden ważny zabytek Zamościa nie zostanie pominięty. Zwiedzaniu zamojskiej Starówki towarzyszyć będzie nagranie z audioprzewodnika dostępne w czterech wersjach językowych. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na zwiedzaniezamoscia.pl


Fabryka Turystyki
czerwiec 2024
Lublin | Zamość | Roztocze | Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy | Chełm i Polesie | Wielokulturowy Nurt Bugu

Masz ochotę zwiedzić Lublin i poznać jego historię i legendy? Chciałbyś się wybrać do Zamościa, Chełma lub Nałęczowa? Wynajmij przewodnika i ruszaj na zwiedzanie! Fabryka Turystyki ma w swojej ofercie wiele niesamowitych wycieczek, zarówno po Lublinie jak i województwie.

Więcej informacji na fabrykaturystyki.pl


EkoBusik Kazimierz Dolny
czerwiec 2024
Kazimierz Dolny

A może tak zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą busikiem elektrycznym? Gdy pogoda sprzyja, masz taką możliwość. START: parking przy Rynku (wjazd na Rynek od ul. Lubelskiej). Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com


Tajemnice i legendy Starego Miasta

weekendy czerwca 2024
Lublin

Odkryj najskrytsze sekrety i malownicze zakątki Koziego Grodu w trakcie weekendowych spacerów organizowanych przez lubelski oddział PTTK.

Więcej informacji na facebook.com

 

 

WYSTAWY 

Lądowanie na księżycu - historia prawdziwa | wystawa
do 2 czerwca 2024
Lublin

Dowcipny projekt fotograficzny Thomasa Herbricha.

Więcej informacji na facebook.com


Dialogi | wystawa

do 5 czerwca 2024
Biała Podlaska

Rzeźba oraz malarstwo Wita Bogusławskiego w Galerii Podlaskiej.

Więcej informacji na bck24.pl


Artyści w obiektywie Andrzeja Polakowskiego | wystawa

do 9 czerwca 2024
Lublin

Wystawa ukazująca fotografie autorstwa Andrzeja Polakowskiego, na których uchwycił około 50 przedstawicieli, głównie lubelskiego środowiska plastycznego.

Więcej informacji na facebook.com


Ogniem i Mieczem na Janowieckim Zamku | wystawa

do 13 czerwca 2024
Janowiec

Coś dla fanów pięknej Heleny, Skrzetuskiego i Bohuna. Muzeum Nadwiślańskie świętuje 25-lecie ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicz.

Więcej informacji na mnkd.pl


Wystawa kaktusów i innych sukulentów
15 - 16 czerwca 2024
Lublin

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na dwudniową wystawę organizowaną we współpracy z Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów.

Więcej informacji na umcs.pl


Energia Miejsc | wystawa

do 16 czerwca 2024
Biała Podlaska

Kwintesencja piękna podlaskiej ziemi zamknięta w kadrach członków Fotoklubu Podlaskiego w Białej Podlaskiej. Wystawę będzie można podziwiać do 16 czerwca 2024.

Więcej informacji na facebook.com/kulturawbialej


Fotografia Dzikiej Przyrody | wystawa

do 16 czerwca 2024
Kazimierz Dolny

Zachwycające zdjęcia ukazujące piękno natury, wybrane podczas konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-20.

Więcej informacji na mnkd.pl


10. Międzynarodowy Salon – Martwa Natura w Fotografii – CZĘSTOCHOWA 2024
do 16 czerwca 2024
Biała Podlaska

Wystawa prezentowana w Galerii I Piętro Strefa Sztuki obejmuje 45 prac różnych autorów.

Więcej informacji na bck24.pl


Teatr Edwarda Hartwiga | wystawa

do 23 czerwca 2024
Lublin

Życie polskiego teatru uchwycone na zdjęciach jednego z najwybitniejszych polskich fotografików. Wystawa plenerowa w Zaułku Hartwigów.

Więcej informacji na facebook.com


Upiorna wystawa
do 23 czerwca 2024
Puławy

Ilustracje autorstwa Jolanty Marcolli do obejrzenia w Puławskiej Galerii Sztuki.

Więcej informacji na domchemika.pl


Struktury natury | wystawa
czerwiec 2024
Zamość

Wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


W STRONĘ SPOTKANIA KULTUR. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur | wystawa
czerwiec 2024
Lublin

Wystawa ukazujące długą historią powstawania Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Więcej informacji na facebook.com


Marcin Władyka | wystawa

czerwiec 2024
Lublin

Prace Marcina Władyki - twórcy znaków, plakatów, wydawnictw książkowych i albumowych, jak również animacji - do obejrzenia w Galerii Saskiej, czyli wyjątkowej galerii pod chmurką.

Więcej informacji na facebook.com


Kostium – Maska – Makijaż. Barwy indyjskiego tańca | wystawa
czerwiec 2024
Lublin

Egzotyka w Wieży Trynitarskiej, czyli urzekające fotografie autorstwa Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika.

Więcej informacji na facebook.com


Malarstwo Jarosława Modzelewskiego | wystawa
czerwiec 2024
Kazimierz Dolny

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Kamienicy Celejowskiej na wyjątkową wystawę.

Więcej informacji na mnkd.pl


Monety i medale w dzieje Puław wpisane

czerwiec 2024
Puławy

Punkt obowiązkowy dla entuzjastów numizmatyki.

Więcej informacji na muzeumczartoryskich.pulawy.pl


Ziemia puławska z lotu ptaka. Zdjęcia lotnicze Zbyszka Siemaszki z 1967 r.

czerwiec 2024
Puławy

Dawne Puławy uchwycone na zdjęciach lotniczych.

Więcej informacji na muzeumczartoryskich.pulawy.pl


Między dwoma brzegami… O historii mostu puławskiego z lat 1931-1949 im. Prezydenta Rzeczypospolitej prof. Ignacego Mościckiego

czerwiec 2024
Puławy

Wystawa w Domu Aleksandryjskim.

Więcej informacji na muzeumczartoryskich.pulawy.pl


Ja tylko ilustruję książeczki… | wystawa

czerwiec 2024
Chełm

Wystawa wybitnej ilustratorki bajek dla dzieci, urodzonej w Chełmie Marii Uszackiej-Godlewskiej. Zaprasza Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza.

Więcej informacji na mzch.pl


Ci, co skaczą i fruwają | wystawa
czerwiec 2024
Kazimierz Dolny

Wystawa fotograficzna Krystyny Szymańskiej w plenerowej galerii Pod Różą.

Więcej informacji na mnkd.pl


Czy mnie jeszcze pamiętasz? Podstakanniki z kolekcji Wojciecha Kuby | wystawa

czerwiec 2024
Kazimierz Dolny

Wystawa tzw. koszyczków do szklanek, obejmująca cenne eksponaty między innymi z carskiej Rosji.

Więcej informacji na mnkd.pl


Niecodzienne przedmioty codziennego użytku. 200 lat platernictwa w Polsce. Z kolekcji prywatnych i zbiorów muzealnych | wystawa
czerwiec 2024
Kazimierz Dolny

Kunsztowne, zachwycające, ale i praktyczne - takie właśnie są eksponaty prezentowane na wyjątkowej wystawie w kazimierskim Muzeum Sztuki Złotniczej. Cudo!

Więcej informacji na mnkd.pl


Mówi obraz | wystawa
czerwiec 2024
Lublin

Pierwsza sensoryczna wystawa w Muzeum Narodowym w Lublinie - "Mówi obraz". To wyjątkowa ekspozycja stworzona przez dzieci dla dzieci. Dzięki interaktywnym instalacjom dzieci i młodzież w atrakcyjny sposób zaznajomią się ze światem sztuki.

Więcej informacji na facebook.com


Graphic show | wystawa
16 - 29 maja 2024
Lublin

Wystawa w Lubelskich Zakładach Tytoniowych ukazująca prace studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Wydarzenie w ramach Europejskiego Miesiąca Kreatywności.

Więcej informacji na lublin.eu/kultura


Atena | wystawa
czerwiec 2024
Lublin

Wystawa w ramach "Sceny w budowie" prezentująca prace studentów polskich uczelni artystycznych.

Więcej informacji na facebook.com


Antoni Omiotek - malarstwo | wystawa
czerwiec 2024
Siedliska

Zaprasza Muzeum Skamieniałych Drzew.

Więcej informacji na facebook.com


Jaćwieskie eldorado | wystawa

od 7 czerwca 2024
Krasnystaw

Wystawa ukazująca najciekawsze eksponaty z cmentarzyska Jaćwingów w Krukówku.

Więcej informacji na facebook.com


Wielość w jedności, jedność w wielości | wystawa
od 8 czerwca 2024
Lublin

Wystawa fotografii członków Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Lubelskiego.

Więcej informacji na facebook.com


Wystawa studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie | wernisaż
22 czerwca 2024
Siedliska

Zaprasza Muzeum Skamieniałych Drzew.

Więcej informacji na facebook.com

 

[artykuł aktualizowany]