19-03-21
30-04-21

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła działalność w nowej siedzibie przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Lublinie.

 

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajduje się na parterze budynku, natomiast pomieszczenia na pierwszym piętrze to biura oraz sale konferencyjne. Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zyskał nową, atrakcyjną aranżację dostosowaną do obsługi turystów również z niepełnosprawnościami.

Do dyspozycji odwiedzających nasz region przygotowane zostały specjalne funkcjonalności, np. zgodne z systemem ogólnopolskim oznakowanie „i”, plafon informacyjny w witrynie, pozwalający na uzyskanie podstawowych informacji po zamknięciu Ośrodka, wypożyczalnię rowerów, bezpłatne Wi-Fi, komputer i tablet do samodzielnego wyszukiwania informacji, przechowalnię bagażu, gniazda do ładowania telefonów, audioprzewodniki, kącik dla najmłodszych, kartę turysty, sklep z pamiątkami i produktami regionalnymi. Została również zaplanowana przestrzeń ekspozycyjna przeznaczona na wystawy fotografii oraz wydarzenia promujące województwo lubelskie.

 

02 Informacja turystyczna LublinLubelska Regionalna Organizacja Turystyczna powstała w 2004 roku w ramach systemu POT-ROT-LOT. Działa w oparciu o Ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej z 1999 roku, Prawo o Stowarzyszeniach oraz Statut LROT. Głównym celem działalności jest promocja województwa lubelskiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej, którą warto wybrać na wakacje, krótki wyjazd weekendowy, organizując konferencję czy planując regenerację sił w uzdrowisku. Działania oparte są na współpracy z samorządami, przedsiębiorcami turystycznymi, instytucjami kultury, stowarzyszeniami i uczelniami. Obecnie LROT zrzesza 96 członków. Kluczowymi partnerami Organizacji są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Polska Organizacja Turystyczna. Prowadzony przez LROT Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest jednym z najlepszych w Polsce w najwyższej kategorii czterech gwiazdek, co potwierdzają liczne nagrody.

 

Biuro Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza siedem dni w tygodniu od godziny 9.00 do 17.00 (październik – marzec) oraz 9.00 – 19.00 (kwiecień – wrzesień).