Obiekt: k-r / Lublin

Dodaj do mojej trasy Usuń z mojej trasy

Lublin

Miasto o bogatej ponad 700 letniej historii z doskonale zachowanymi zabytkami oraz licznymi śladami świadczącymi o położeniu na styku kultur Zachodu i Wschodu.

Romantycznie położone Stare Miasto, unikatowa Kaplica Trójcy Świętej, monumentalna Brama Krakowska, zachwycająca Archikatedra czy niezwykle ważne Muzeum na Majdanku to tylko niektóre z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Lublinie.

Lublin ma wyjątkowo bogatą ofertę kulturalną. Organizowane są tu wydarzenia artystyczne, koncerty, happeningi i festiwale, często o randze międzynarodowej. Do najbardziej znanych wydarzeń kulturalnych możemy zaliczyć Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Festiwal Inne Brzmienia, Festiwal „Konfrontacje Teatralne” czy Europejski Festiwal Smaku.

Uroki Lublina doceniają nie tylko jego mieszkańcy i turyści. W staromiejskich zaułkach często można spotkać artystów, fotografików czy filmowców. Lubelskie plenery stanowiły scenografię do takich filmów i seriali jak: Czarne Chmury, Ogniem i mieczem, Chopin. Pragnienie miłości, Lektor, Carte Blanche, Wszystko przed Nami, Volta, Kamienie na szaniec, Wojenne dziewczyny, Drogi wolności. 

Z roku na rok Lublin staje się coraz bardziej modny wśród turystów, zarówno z Polski jak też z zagranicy, którzy przyjeżdżają tu żeby poznawać historię i ciekawe miejsca z nią związane, wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, posmakować lokalnej kuchni czy po prostu „poczuć klimat” miasta.

Miasto jest doskonałą bazą wypadową do miejsc takich jak: Kazimierz Dolny, Zamość, Roztocze, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie oraz wielu innych ciekawych zakątków województwa lubelskiego.

Czy warto przyjechać do Lublina? Oczywiście że tak! Przekonajcie się sami. Do zobaczenia.

Więcej informacji...

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.